Kaks aastat tagasi korraldas Peipsi-äärne kunstimaja ambulARToorium koos kamba entusiastidest vabatahtlikega esmakordselt filmipeo, mis osutus ootamatult menukaks. Üritusel vennastusid sibulakasvatajatest ja kalameestest külaelanikud kaugemalt saabunud boheemliku seltskonnaga. Nüüd on korraldajad võtnud nõuks üritust korrata: sündida tahavad järjekorras teised Vene Filmi Päevad.

Kinolina ambulARTooriumi hoovil. Foto: ambulARToorium

Kinolina ambulARTooriumi hoovil. Foto: ambulARToorium

Vene Filmi Päevade toimumisajaks on plaanitud 14.–16. august. Kolme päeva jooksul tuleb näitamisele uus ja huvitav vene kino – nii dokumentalistikat kui mängufilme–, külla tulevad mitmed filmitegijad, kes räägivad oma linateoste loomisloost ja vastavad publiku küsimustele ning vähemalt ühel õhtul särab ambulARTooriumi välilaval muusikaline üllatusesinejana, öösiti tehakse tulešõud ja tegevuskunsti, lapsed puhuvad päeval koos füüsikaprofessor Jaaguga hiiglaslikke seebimulle ning teevad võlutrikke kuiva jääga. Filmipäevade raames avatakse kunstimajas ka täiesti uus fotonäitus ning aidatakse naabrinaisel Mašal avada puhvet, mis pakub kohalikku traditsioonilist toiduelamust sibulapirukatest kalasupini.

Vene Filmi Päevade korraldamisel võib olla abiks ka iga Müürilehe lugeja, kes raatsib anda hoogu välikino ehitamiseks, tubakino kohendamiseks, lava ja kempsu ülevärvimiseks, kätepesurenni paigaldamiseks, filmide ja tehnika rendiks, kinokunstnike honorarideks, bändi maaletoomiseks, transporditööde tegemiseks, Maša puhveti sisustamiseks ja nii edasi.

Filmipäevade tiimi kuuluvad teiste seas Annika Haas, Age Peterson, Kaisa Sammelselg, Urmas Mand, Kristel Krii, Jelena Ivanova, Kadri Saar, Alena Korosteleva, Jaak Kikas, Jekaterina Kultajeva, Annika Raun, Elo Liiv, Aare Ermus, Aasa Ruukel, Evi Pärn, Kristiina-Maria Ploom, Indrek Haas ja Tuuli Pilvisto.

Kogu üritus saab olema prii sissepääsuga, et õdusat atmosfääri ning väärt kinokunsti saaksid nautida võimalikult paljud inimesed.

Filmipäevade täpse programmiga saab peagi tutvust teha ambulARTooriumi Facebooki lehel.