„Suure ja sinise mere ääres elasid seitse väikest elevanti,” juhatab jutustaja sisse uue lasteraamatu, mille autoriks Tia Navi ja kunstnikuks Marja-Liisa Plats.

Marja-Liisa Platsi illustratsioon raamatule „Seitse väikest elevanti”. Foto: erakogu

Marja-Liisa Platsi illustratsioon raamatule „Seitse väikest elevanti”. Foto: erakogu

Kui teksti autor Tia Navi kunstnik Marja-Liisa Platsiga kohtus, oldi kohe ühte meelt, et tahetakse teha raamat, mis oleks päris-päris lasteraamat. Haarava loo, suurte originaalillustratsioonide ja humoorikate detailidega.

Marja-Liisa Plats, kes on illustreerinud üle 30 lasteraamatu ja tegeleb ka raamatute kujundamisega, töötas raamatu kallal neli kuud ja tegi käsitsi rohkesti akrüülmaale, püüdes igale väikesele elevandile luua tekstiga kooskõlas oleva karakteri.

Nüüd ollaksegi 48-leheküljelise, mõnusas loomingulises koostöös valminud teosega lõpusirgel, ent Hooandja platvormi abil otsitakse toetust, et kaanehind mõistlikuna hoida ja rõõmu raamatust rohkematele mudilastele jagada.

Kui kõik õnnestub, tuleb raamat välja mai viimastel päevadel väikekirjastuse Kirisild alt ning pakub materjali maailma asjade arutamiseks, tähtede ja numbrite õppimiseks ning mõnusaks une-eelseks kooslugemiseks.