Tartu Elektriteater on nüüdseks viis aastat kino näidanud ja algusest peale on unistatud ühest korralikust välikinost. Nüüd on jõudnud kätte aeg see suvises Tartus teoks teha. 13. juunini on Hooandja keskkonnas võimalus ka oma abistav käsi ulatada.

Hansapäevadel on Elektriteater juba kolm aastat näidanud öökino Toomkiriku varemetes. Foto: Elektriteater

Hansapäevadel on Elektriteater juba kolm aastat näidanud öökino Toomkiriku varemetes. Foto: Elektriteater

Elektriteatri meeskonnal on soov panna algaval suvel püsti rändav välikino, et käia läbi Tartu erinevad nurgad, Karlovast läbi Supilinna Annelinna, jõe ääres ja pargis, varemetes ja hoovides. Liikuda ringi üks nädalavahetus siin ja teinekord seal. Korraldada võimalikult palju tasuta seansse ning pakkuda seeläbi võimalikult paljudele võimalust saada osa Elektriteatri sütitavast filmimaagiast.

Olemas on juba uus täispuhutav väliekraan, mis kannatab tuult ja tormi, projektor, millega näidata uusimaid filme ning tore meeskond, milleta kino ei toimiks. Kuid nendest asjadest kahjuks ei piisa: õues filmide näitamiseks vajatakse projektorile uut objektiivi, kõrvaklappe, et linnakeskkonnas naabreid häirimata tummfilmiajastust välja tulla, mugavaid toole, et keha pärast kümmet minutit filmivaatamist kangeks ei jääks, sooje pleede, et jahedas Eestimaa suves külm ei hakkaks, toredat kohvikut, et filmi kõrvale mõnusat sooja jooki ja värsket näksi võtta ning veel kümneid ja kümneid pisiasju, mis suvisest välikinost ühe unustamatu kogemuse teeksid.

Eduka kampaania korral on juuli keskpaigast septembrini plaanis umbes 15 seanssi ning filmivalik tuleb mitmekesine nagu Elektriteatris ikka. Plaanis on nii värskemad kassahitid kui vanemad klassikud, head Euroopa filmid ja pisut ootamatuid linateoseid nii uuemast kinost kui väärt filmivaramust. Mõned filmid harmoneeruvad seansikohaga, teised loovad kontrasti.

Esimesel suvel on välikino tasuta, kui tulla oma kõrvaklappide ja väikse taskuraadio või nutitelefoniga. Kohapeal saab sümboolse summa eest laenutada ka kõrvaklappe ja rannatoole. Ideaalis võiks Tartus tulevikus olla igal suveõhtul koht, kus värskes õhus filme vaadata – olgu selge tähistaevas või tibutagu natuke vihma, mille eest kaitsevad katusealused. Et kino jääks ellu ning programm oleks rikkalik ja hea, plaanitakse tulevikus hakata ka piletiga seansse tegema ja rändkino paikseks muuta.