Muusikakollektiiv Laura Junson & The Jeth on avaldanud ühisrahastuskeskkonnas Hooandja projekti, toetamaks nende debüütalbumi valmimist.

Laura Junson & The Jeth

Laura Junson & The Jeth

Ansambel koosneb andekatest Eesti muusikutest: Laura Junson (vokaal, kitarr), Erko Niit (vokaal, kitarrid), Heikko Joseph Remmel (bass), Joel Rasmus Remmel (klahvpillid) ja Tõnu Tubli (löökpillid). Käesoleva projekti raames teevad kaasa ka Villu Talsi (mandoliin – Curly Strings), Eeva Talsi (viiul – Curly Strings) ja Allan Järve (Raul Sööt Deeper Sound, Pae Kollektiiv).

Ansambel on välja kasvanud Laura Junsoni esimese plaadi „Kodus” (2010) salvestamise jaoks kokku tulnud koosseisust, mis on koos tegutsenud alates 2013. aasta märtsist, mil salvestati klassikaraadio stuudios esimesed kaks demo „Georgia” (L Junson/L.Junson) ja „Üks Paik” (L. Junson/L.Junson). Sellest ajast alates on kogunenud hulgaliselt uut originaalloomingut, mis ootab salvestamist ning avaldamist. Projekti lõpptulemusena valmib koosseisu debüütalbum.

Ansambli looming on sündinud Laura Junsoni ja ansambliliikmete vahelise sujuva koostöö tulemusena, kus põimuvad omavahel pop- ja improvisatsiooniline muusika. Bändiliikmed ise on muusikat iseloomustanud järgmiste märksõnadega: soulful, progressive, indie-folk-kantri-pop. Helikandjalt saab kuulda enamjaolt Laura Junsoni ja Erko Niidu uudisloomingut, mis pole seni veel laiema avalikkuse ette jõudnud.

Debüütalbumi valmimisajaks on plaanitud veebruari esimesed nädalad, mil leiavad aset ka plaadiesitlustuuri kontserdid Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis ja Kuressaares.