Homme, 20. novembril kell 19.00 avab kunagises Vilma leivatehase ja praeguses Viljandi kultuuriakadeemia õppehoones oma uksed uus galerii ning kontserdipaik Wimka – TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kultuurikorralduse esmakursuslaste idee järgi loodud ajaveetmiskoht. Avapeol esineb armastatud laulja Jarek Kasar, lisaks saab lavalaudadel näha ka akadeemia noori muusikuid.

Saladusloori hoidev vaade Wimkale. Foto: Keirin Miilmaa

Saladusloori hoidev vaade Wimkale. Foto: Keirin Miilmaa

Wimka nimi pole kultuurkorralduse tudengitel aga sugugi mitte õhust võetud. Wi nime esimese poolest tähistab Viljandit ning nime teine pool mka mõttekambrit. „Nimekonkurss oli tihe. Lõpuks oli nimevariante pea 40 ning üks neist, veidi muudetud kujul, viimaks ka sõelale jäi. Nii Wimka oma nime saigi,” selgitas üks paiga loojatest Talvi Põldma.

„Eestvedajaid on palju, peaaegu terve kursus on mingil viisil asjaga seotud ning sama palju on muidugi ideid,” rääkis Mart Rauba, üks avapeo korraldajatest. „Väga palju ette lubama ei hakka. Kindel on see, et esialgu oleme avatud vaid kindlate ürituste ajal. Ja üritusi tuleb! Kindlasti oleme avatud ka mõtetele, mis tulevad väljastpoolt akadeemiat ning oma kursust. Soovime pakkuda võimalusterohke keskkonnaga platvormi üliõpilastele, gümnaasiuminoortele ja linnarahvale üleüldse, ja mitte tingimata selles järjestuses.” „Avapeolt on oodata ehk veidi pidulikuma õhkkonnaga üritust,” selgitas Rauba neljapäevaõhtuseid plaane. „Oleme ise ilmselt kõige rohkem ootusärevil, kuid kui jätta kõrvale sõnavõtud ja muud esmaürituste eripärad, tahame ikkagi pakkuda inimestele head kontserdielamust.”

„Avame Wimka Jarak Kasari loomingu õhtuga,” tutvustab sündmust Rauba. „Akadeemia noori muusikuid esindab oma etteastega trio Jaan-Eerik, Karl ja Kärt – näide sellest, kuidas saarlane, hiidlane ning otepäälane saavad leida ühise keele läbi muusika ja seda Viljandis. Trio esitab nii kavereid kui omaloomingut, märksõnadeks jazz ja blues.”

Hoia Wimka tegemistel silm peal klubi Facebooki lehe vahendusel.