Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti eriala 10. lend ehk teater Must Kast jõuab kevadel kooli lõpetamiseni ja soovib sel puhul korda saata midagi suurejoonelist: korraldada ühtteist etenduskohta läbiva tuuri.

Juunituur 2015 on humoorikas võtmes lavastus, mis koosneb nelja kooliaasta jooksul etendatud lühinumbritest ning tagasivaateliselt tekkinud arusaamast selle kohta, kuidas neid tänases päevas mõtestada.

Oma lavastust on lennul plaanis mängida 12.–18. juunil üheteistkümnes etenduskohas üle Eesti: Rõuges, Tartus, Paides, Rakveres, Märjamaal, Keilas, Hiiumaal, Haapsalus, Tallinnas, Mõisakülas ja Viljandis. Mõistagi eeldab säärane ringreis ka teatavaid kulutusi transpordi, heli- ja valgustehnika, üüripindade rendi, majutuse ja muu peale.

Hooandja abiga saavad noored näitlejad oma tuuribussile hoo sisse ning kihutavad läbi prooviperioodi juunikuusse.

Laval: Birgit Landberg, Laura Niils, Kaija M Kalvet, Jaanika Tammaru, Liina Leinberg, Fatme Helge Leevald, Märt Koik, Rauno Polman, Kaarel Targo, Silver Kaljula, Lauri Mäesepp, Mihkel Kallaste, Lennart Peep, Sander Rebane, Karl Edgar Tammi, Kristo Veinberg ja Kristjan Lüüs.