Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia näitekunsti 10. lennu üliõpilased, kes on juba tuntust kogunud ka teatrina Must Kast, töötavad koos lavastaja Ivar Põlluga diplomilavastuse „1987” kallal, mis esietendub 13. veebruaril. Tegu on mängulise, „tsiviilkaitse-punk-laadis” lavastusega noortest, kes arenevad, kasvavad ja küpsevad koos uue riigikorraga.

Foto: Tartu Uus Teater

Foto: Tartu Uus Teater

Erinevalt varasematest Ivar Põllu lavastustest ei kasutata seekord teksti – hääl, nagu ka mõned muud väljendusvahendid, on näitlejate arsenalist sootuks ära kaotatud. 10. lennu lavastaja- ja näitlejatudeng Kaija M Kalvet kommenteerib prooviprotsessi järgmiselt: „„1987” on minu kui näitleja jaoks mitmes mõttes väga eripärane kogemus, nimelt on Ivar Põllu meilt kõigilt üsna lihtsate vahenditega peaaegu kogu tuttava väljendusvahendite arsenali ära võtnud. Seega on hetkel üsna raske öelda, mis see lavastus siis on või mis see siis ei ole. Aga sisuliselt on „1987” minu kui inimese jaoks oma kummastaval moel väga tavapärane – igapäevane elu oma tavalises rütmis, üksikud hetked, kus mõtled, et kas olen tõesti mina see, kes elan seda elu, ja siis jällegi, et olen vist küll.”

Laval Birgit Landberg, Laura Niils, Jaanika Tammaru, Liina Leinberg, Märt Koik, Rauno Polman, Kaarel Targo, Silver Kaljula, Mihkel Kallaste, Kristo Veinberg, Kristjan Lüüs ja Kaija M Kalvet.

Lavastus esietendub 13. veebruaril Tartus Y-galeriis. Kavas on 8 etendust ning kohtade arv on piiratud.