2020. aasta PÖFF Shortsi rahvusliku võistlusprogrammi võitjad ja PÖFFi publiku lemmikud – kaksikvendadest filmitegijad Raul Esko ja Romet Esko, koondnime all Eskobros, koguvad Hooandja platvormil toetust oma uue lühifilmi „Topelt Turbo” tootmiseks.

Agentidest kaksikõed filmis „Topelt Turbo”

Raul ja Romet on BFMis õppinud kolm aastat ning kujundanud selle ajaga välja värske ja dünaamilise filmikeele, mis on hakanud Eestis laiemat tunnustust koguma. Nüüd tunnevad vennad, et on pisut küpsemad ning on aeg teha üks eepiline action-film.

„Topelt Turbo” on suure tõenäosusega sissejuhatus täispikale filmile, mille vennad kavatsevad lähiaastatel toota. Piloodi võtteperiood leiab aset 2021 augustis ning esilinastus toimub detsembris. Peaeesmärk on lavastada tipptasemel meelelahutuslik lühifilm, mis sätestaks uued standardid Eesti filmimaastikul. Film on ühtlasi ka Rauli ja Rometi lõputöö ning nende sõnul „pilet Californiasse”.

„Oleme täielikult üles kasvanud USA action-filmide saatel ja alati unistanud ühe eepilise märulifilmi lavastamisest,” ütlevad nad. Kõik väiksena nähtud klassikud („Kiired ja vihased”, „Matrix”, „Commando”, „Kill Bill” jne) on kujundanud osakese vendade moraalsest selgroost ning vorminud nende arusaama filmikunstist.

Loo algne inspiratsioon tuli ideest, et filmi peategelased võiksid olla päriselt kaksikud. Õdedest Mari-Liis Kriisast ja Maria-Kriisast saavad alahinnatud politseidetektiivid Nana ja Lulu. Peamise antagonistina astub üles Erki Laur, kes mängib psühhopaadist allmaailma jumalat nimega Race King. Rollidesse on valitud ka Priit Pius, Märt Pius, Erik Orgu, Mattias Naan.