Jaanuari viimasel päeval avab Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti osakond galeriis Noorus videonäituse „Nurk”, milleks vajatakse kõigi nende inimeste toetust, kes väärtustavad eksklusiivset käsitööna valminud disaini ja meediakunsti. Projektist räägib lähemalt Priit Joasoo.

Millest näitusele selline nimi?

Kolm aastat kogutud materjal oli lihtsalt nii mahukas ja mitmekesine, et pidime kõige tervikuks muutmiseks sellele tavapärasest teisiti lähenema. Tööd on sorteeritud kategooriatesse oma videoliigi järgi ja pandud erinevatesse nurkadesse seisma. Külastajani jõuavad ka erinevad vaatenurgad.

See on kahetimõistetav nimi. Nurgas seismist võib ka negatiivselt võtta.

Selline kahemõttelisus ei ole juhuslik. Igasugune ekspositsioon otsib juba oma olemuselt tunnustust, selleks me näitust teeme. Aga meile oli oluline ka näidata seda tunnet, mis alatasa juurde hiilib. See on hirm ja häbi mahategemise ees. Seega tõime me selle juba kohe lagedale näituse olemuses. Seda illustreerib meie tööde panus, õppejõudude tsitaadid ja näitusekülastaja, kellelt arvamust soovime samuti kuulda.

Päris julge lähenemine. Kas te kartsite, et teid ka edevaks peetakse?

Eks meedikuid (meediaosakonna tudengid – toim.) ja kunstikooli tudengeid üldiselt materdatakse nagunii juba hipsteriteks ja hipideks, seega polnud meil muret mitte midagi tegemata jätta (naerab). Aga õnneks on meil seekord varuks hea comeback, igat asja saab erinevast nurgast vaadata.

Kas selline psühholoogiline maik oli läbiv või pidite midagi ka poolvägisi sisse suruma?

Ei. Kui kontseptsioon oli välja mõeldud, langes kõik ilusti kokku. See, mida me igapäevaselt meediaosakonnas teeme, on nagunii juba inimest hõlmav ja kirss tordil oli muidugi MindWave. Iga suvi käib meil külas õppejõud Inglismaalt – Chris Hales, kes on tegev uusmeedias ja annab meile interaktiivse video kursust. MindWave on ajulaineteluger, millega reaalajas saadud alfa- ja beetalainete abil kontrollib näitusekülastaja mängu kulgu. See videomäng on meie kursuse tehtud.

Videonäituse „Nurk” avamisele 31. jaanuaril Nooruse galeriis järgneb avapidu Genialistide klubis, kus lisaks esinejatele (peaesineja Elephants from Neptune) saab näha visuaale Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengitelt.

Näitus jääb avatuks 16. veebruarini.

Vaata ka projekti ametlikku kodulehte ja Facebooki lehte.