Täna avatakse New Yorgis linna suurim fotosündmus Photoville’i festival, kus osaleb ka Eesti fotograaf Annika Haas oma projektiga „Lennukivaatlejad”.

Foto: Piibe Kolka

Foto: Piibe Kolka

Annika Haas on alates 2010. aastast jäädvustanud fotodele Tallinna lennuvälja ümbruse datša-rajooni hääbumist, sealse viimase nõukogude inimeste kogukonna jäänukit ja lihtsa slaavi inimese hingevajadust suvilakultuuri järele. Seeria jäi veebipõhise fotokunsti ajakirja Lens Culture huviorbiiti ning oli seal hiljuti üks vaadatuimaid seeriaid. Ajakirja huvi põhjal võttis kunstnikuga ühendust New Yorgi galerii ning erinevate pakkumiste vahel otsustades realiseerus näitus Photoville’i festivalil.

United Photo Industries (UPI) nimelise organisatsiooni poolt korraldatav Photoville on suuremahuline avalik fotonäitus, mis toimub Brooklyni ja Manhattani silla vahelises jõeäärses pargis. 50 rahvusvahelist fotonäitust eksponeeritakse spetsiaalselt selleks otstarbeks kohale transporditud konteinerites ning näitustega kaasneb ulatuslik lisaprogramm skriiningutest, aruteludest ja seminaridest.

UPI on üks aktiivsemaid noori New Yorgi mittetulundusorganisatsioone, mis on pühendunud kaasaegse foto tutvustamisele. Läinud aastal Eestit külastanud UPI direktori Sam Barzilay sõnul soovib ta senist tihedat koostööd Eesti kunstnike tutvustamisel kindlasti jätkata. Photoville jääb avatuks 28. septembrini ning festivalile oodatakse tänavu 80 000 külastajat.

Annika Haasi osalemist Photoville’il toetab EV Kultuuriministeerium, EV Peakonsulaat New Yorgis, MTÜ Ambulatoorium ning Hooandja.