17.–19. oktoobril toimub Peipsi-äärses kunstimajas ambulARTooriumis kohtumine fotokunstnik Ly Lestbergi ning kunstiteadlase ja kuraatori Rebeka Põldsamiga. Kohtumise teemaks on argikoreograafia fotograafias ning selle praktiline pool kätkeb dünaamikaharjutusi pildis.

Foto: Ly Lestberg

Foto: Ly Lestberg

Ly Lestbergi artist talk keskendub tema viimase aja projektidele, mida seob ühisnimetajana mõiste argikoreograafia. Kunstnik on üha enam võlutud inimese keha igapäevastest liigutustest ja liikumisest. Samuti huvitab teda ka nooruse ja vanaduse temaatika. Lestberg on fotokunstnik, kellele meeldib lihtsalt kulgeda ja otsekui nähtamatuna elu enese kättemängitud lugusid kaamerasse püüda.

„Olen hakanud nägema tantsuliigutuse elemente ka kõige rutiinsemais igapäevatoiminguis. Seda isegi/eriti sisse- ja väljahingamises,” kirjutab Ly Lestberg oma argikoreograafia mõistet avavas artiklis.

Rebeka Põldsam on kunstiteadlane ja kuraator. Talle pakub erilist huvi kehaliste kogemuste fikseerimine kirjas ja kujus. 2014. aastal koostavad Rebeka ja Ly raamatut Ly Lestbergi loomigust.

ambulARToorium asub Tartumaal Peipsi ääres keset vanausuliste külasid.

Kunstikohtumise eeltutvustuseks kiika Ly Lestbergi kodulehele.

Kohtumise maksumus, ajakava ja registreerimine siin.