Selle aasta mais muutis noor soome režissöör Juho Kuosmanen filmiajalugu, võites oma debüütfilmiga „Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus” Cannes’i filmifestivali teise põhisarja „Un Certain Regard” peaauhinna. Sellest hetkest alates on Kuosmaneni karjäär olnud kiirel tõusuteel ja teda on juba nimetatud uueks Aki Kaurismäkiks.

Kaader filmist

Kaader filmist

See äärmiselt südamlik ja soe film poksimisest ning suurest armastusest on selle suve ja sügise jooksul rännanud mitmetel filmifestivalidel ning võlunud filmisõpru. Detsembris soojendab film ka eestlaste südameid! Täna, 8. detsembril aset leidvale Kino Sõpruse pidulikule esilinastusele on saabumas külalisteks režissöör Juho Kuosmanen, peanäitleja Jarkko Lahti ja stsenarist Mikko Myllylahti. Publikul on erakordne võimalus kohtuda filmitegijatega ja uurida, kuidas Olli armas lugu linale jõudis.

Tõsieluloole põhineva filmi tegevus paigutub nostalgilisse 1962. aasta suvesse. Väikelinnast Kokkolast pärit pagaril Olli Mäkil (Jarkko Lahti) on võimalus saada sulgkaalu poksis maailmameistriks. Rahulikust Soome kodukandist kuni Helsingi eredate tuledeni on kõik tema kuulsuseks ja eduks ette valmistatud – Ollil pole vaja teha midagi muud, kui kaalust alla võtta ja keskenduda. On ainult üks väike takistus – Olli on äsja Raijasse (Oona Airola) lootusetult armunud. Kuidas saab üks armunud mees poksis hakkama?

Parima operaatori Oscari ennustustel korduvalt mainitud JP Passi poolt 16mm mustvalgele filmile filmitud teos lausa hiilgab suve viimaseid sooje päevi ja pehmet valgust. Film toob vaatajateni vastupandamatult absurdseid hetki 60ndate väikeriigi tippsportlase elust naljakate reklaamvõtete ja kodukootud treeningmeetodite kaudu. Ajal, mil karjääri ebaõnnestumine on kõige suurem tabu, toob Juho Kuosmanen meieni filmi, kus ebaõnnestumisest saab ühe tavalise mehe kõige parem päev.

Lisainfot leiad Sõpruse kodulehelt.