Septembri alguses startis eesti veebikeskkond bookworld.me, mis kutsub looma ja haldama oma raamatukogu, lisades enda füüsilise raamatukogu nimetused andmebaasi ning saades osa teistegi kasutajate riiuleist.

Foto: Andy Roberts (CC by 2.0)

Foto: Andy Roberts (CC by 2.0)

Kas ka sina oled laenanud välja raamatuid, mida sa ei ole kunagi tagasi saanud, sest pikapeale ei mäleta enam, kellele need õigupoolest laenutatud said? Kas oled neid Facebooki kaudu taga otsinud, aga keegi ei tea, keegi ei mäleta? Ja need on enamasti olnud lemmikraamatud, eksju, sest mida sa ikka kõigile soovitad kui mitte neid kõige paremaid? Kas ka sina tahaksid näha raamatusoovituse taga inimest, temaga kokku saada, võtta raamat ja hiljem see samamoodi tagastada? Või ehk ei ole su kodukoha raamatukogu liiga hästi varustatud ja sooviksid saada posti kaudu laenuks raamatuid, sest palju sa ikka endale riiulisse mahutad?

Või ehk on soovitud raamat liiga uus ja raamatukogus on poole aasta pikkune järjekord, ehkki see on nii popp, et seda laenutatakse välja vaid nädalaks, mitte kolmeks? Või kas sulle meeldib lihtsalt inimestele raamatuid soovitada, või on mõni raamat niivõrd hea, et seda peavad lugema kõik inimesed maailmas? Kas tahaksid vältida edasisi raamatukadusid? Kui vastus on „jah, jah, jah”, siis on Bookworld just sulle!

Lisainfot saab selle uudise alguses otsesõnu nimetatud veebiaadressilt ning Facebookist.