Laupäeval, 21. jaanuaril kell 20 astuvad MIMstuudios toimuval audiovisuaalse müra õhtul üles Emer Värk, Tatsuru Arai Jaapanist ning Renzo van Steenbergen Hollandist.

Tatsuru Arai. Foto: erakogu

Tatsuru Arai. Foto: erakogu

Tatsuru Arai on tuntud peamiselt audiovisuaalsete kompositsioonide poolest. Ta on õppinud nii Tokyos kui Berliinis ning esitanud oma loomingut Jaapanist Lõuna-Ameerikani.

Tatsuru Arai on põhjalikult uurinud ning arendanud kontseptsiooni, mida ta nimetab Trans-Ages-Musicuks, mis integreerib klassikalise muusika uute tehnoloogiatega. Lisaks huvitavad teda geomeetriliste stuktuuride esteetikad, sest need muudavad universumi toimimise meile mõistatavaks.

MIMstuudios tuleb esitlusele Tatsuru Arai uus algoritm-süsteem „Hyper-Serial-Music”.

Emer Värk ja Renzo van Steenbergen kutsuvad kaasa karmimat sorti elektroonilisele audiovisuaalsele rännakule, tekitades seisundi, mis sünkroniseerib kuulajate südamerütmid, on kohati mürarikas, tantsuline – vahel ka minimalistlik ja meditatiivne. Emer ja Renzo on koostööd teinud varemgi ning taas on aeg ühendada jõud ja tehnika ning panna proovile MIMstuudio võimalused ja võimatused.

Üritus Facebookis.