Esmaspäeval, 12. märtsil kell 18 avatakse Tallinnas Kullo Lastegaleriis (Kuninga 6) Ave Taaveti karikatuurinäitus „Must täpp”.

Ave Taaveti karikatuur „Herman”

Ave Taaveti karikatuur „Herman”

Kas Alfred on vaegkõneleja või hoopis kala? Kas ühest väärikast mustkunstnikust võib saada hea kokk? Mis on viga Hermani kätel? Mis juhtub, kui lõvi astub sööklasse ja miks keegi Pedroga sõbraks ei taha saada? Need ja paljud teisedki küsimused leiavad oma vastuse näitusel „Must täpp”.

Näitusel on väljas üle 50 karikatuuri – valimik Ave Taaveti viimase aasta jooksul valminud töödest. Mitmed neist on just selle näituse jaoks värskelt koloreeritud ja täiendatud. Teosed on vabad sotsiaalkriitikast, religioossetest teemadest ja poliitikast. Pigem tegeletakse inimliku seisundi lahkamisega, mille Kurt Vonnegut võtab kokku sõnaga „piinlikkus”. Neil karikatuuridel kohtab halenaljakaid tegelasi, häid südameid ja halbu sõnamänge.

Ave Taavet (snd 1988) on etnoloogitaustaga eesti animaator ja karikaturist. Seni on tal toimunud kaks isikunäitust – 2015. aastal EKA galeriis ja 2016. aastal Võru Linnagaleriis. Ta on loonud muusikavideoid eesti artistidele ja kaks joonisfilmi, mis on edukalt osalenud rahvusvahelistel filmifestivalidel.

Aastast 2013 on ta osalenud ka Eesti Kunstiakadeemia ekspeditsioonidel, kus kogutud materjalist on valminud grupinäitused Narvas, Peterburis ja Tallinnas. Kahjuks tsenseeriti Peterburi Jaani kirikus toimunud näitusel tema joonistused juba avamispäeval seoses huvitavate semantiliste tõlgendustega. Lisaks on ta töötanud animatsiooniõpetajana ja teinud kaastöid erinevatele kultuurilehtedele (Müürileht, Sirp, Vikerkaar, KesKus).