Alates 10. märtsist jõuab kino Artise ekraanile kolmest linateosest koosnev filmikogumik „ELU(L)ELU”, kus nukuanimatsioon kohtub dokumentaalsete lugudega, mänguline tõsisega.

Kaader filmist „Nukud ja tootemid”

Kaader filmist „Nukud ja tootemid”

Natuke provotseerivalt küsivad need filmid: mis on elu ja mängu ühisosa? Kas elu on mäng? Kuidas tuleb kasuks loomingulisus, kui elus on vaja lahendada olulisi küsimusi või leida oma koht?

Kogumikku kuulub Ülo Pikkovi tõestisündinud lool põhinev dokumentaalne animafilm „Tühi ruum”, mis jutustab loo ühe mehe ammusest unistusest, mis aitas tal elus püsida ning mis nüüd, filmis, lõpuks ka täitub.

Teiseks filmiks on Kadriann ja Sergei Kibuse „Nukud ja tootemid”, mis lahkab unenäoliste kujundite, sürrealismi ja dokumentaalsete lugude abil seda, kuidas asjad meid mõjutavad, andes meile võime olla ise kosmiline looja.

Lisaks tuleb näitamisele Riho Undi uus film „Maria ja 7 pöialpoissi”, mis räägib oma elu kloostrimüüride vahel mööda saatnud vanast ja väärikast nunnast Mariast, kes on otsustanud täita noorpõlveunistuse. Ainsaks takistuseks tema teel on aga katkendlik, peaaegu olematu mälu.

Laupäeval, 10. märtsil kell 17:30 toimub kinos Artis eriseanss, kus on kohal ka filmide autorid!

Lisainfot leiad siit.