Kui selle aasta alguses otsustas muusikaplatvorm Bandcamp oma terve ühe päeva tuluga toetada Ameerika Kodanikevabaduste Liitu, siis täna, 4. augustil (Eesti aja järgi homme kuni kella 10ni hommikul) tehtud ostude eest teenitud omatulu läheb transsooliste õiguste eest võitlevale organisatsioonile Transgender Law Center.

Illustratsioon: Bandcamp

Illustratsioon: Bandcamp

Eelmisel nädalal teatas Donald Trump, et tahab kehtestada seaduse, mis keelaks transsoolistel isikutel USA sõjaväes teenimise. President Trumpi sõnul on keeld ajendatud sellest, et Ameerika väed ei saa endale lubada nii suuri väljaminekuid, mis transsooliste meditsiiniliste kulutustega kaasnevad, ning vältimaks „segadusi”, mida nad tekitada võivad.

Vastuseisuks USA praeguse administratsiooni tegevusele ning teistele gruppidele või isikutele, kes pooldavad LGBT+ kogukonna marginaliseerimist ongi Bandcamp võtnud vastu otsuse toetada Transgender Law Centerit, mille tegevusalaks on tagada transsoolistele ja asoolistele võrdväärne õigus- ja meditsiiniabi, kaitsta neid võimaliku väärkohtlemise eest kinnipidamisasutustes, aidata transsoolisi immigrante ning toetada transnoori oma lugude jutustamisel ja kogukonna ülesehitamisel.

„Bandcamp on loomingulisele eneseväljendusele üles ehitatud platvorm ning igasugune kogemuslik ja isikuline mitmekesisus, seal hulgas ka see, mis puudutab sugu ja seksuaalsust, on siin teretulnud. Me toetame oma LGBT+ kogukonda kuuluvaid kasutajaid ja töötajaid ning seisame kõigi isikute ja gruppide vastu, kes näeks neid veelgi enam kõrvale surutuna,” seisab Bandcampi tehtud avalduses.

Ettevõtmisest loe lähemalt Bandcampi kodulehelt.