BinaarPoeesia on luuleõhtu, kus loetakse inimese ja arvuti koostöös sündinud luulet. Binaarpoeedid Riina Maidre, Päär Pärenson, Taavet Jansen ja Indrek Spungin ronivad täna, 23. veebruari õhtul taas MIMstuudio eelpööningule, et sünteesida äranämmutatud sõnakooslustest uusi maailmu ja neist maailmadest omakorda suuremat kosmost.

Taavet Jansen ja Chungin. Foto: Peeter Rästa

Taavet Jansen ja Chungin. Foto: Peeter Rästa

See tähendab, et iga binaarpoeet esitab vabal valikul kõigist eelnevatel binaarpoeesia õhtutel produtseeritud materjalidest oma terviknägemuse. Kõik nägemused kokku moodustavad välja, mille pinnalt ajab ennast sügiseks püsti tõeliselt sünteetiline ja maailma esimene binaarpoeesia töömeetodil aretatud raadiokuuldemäng.

BinaarPoeesia on tekstitootmise meetod, kus olemasolevatest tekstidest toodetakse uusi tekste. Olemasolevad tekstid söödetakse robotisse, kes ajab sõnad omavahel segi, inimene toimetab kustutades liigse ja tulemuseks on täiesti uus tekst!

Kuid binaarpoeetide soov ei ole kaagutada oma edevuse surematud hetked täis ja jätta kuulajale ainult kõrvad, vaid initsiatiivi saab haarata ka kohaletulnu. Selleks puhuks on pandud püsti „Tee ise” rubriik, mis provotseerib külalist spontaanselt koha peal kätt proovima ja toimetama oma tuju ja näo järgi kuuldemängujuppe.

Üritus Facebookis.