Okupatsioonide Muuseumis avatakse homme näitus „I’m So Angry (I Made a Sign)”, mis kõneleb protestijatest ja revolutsionääridest. Inimestest, kes on vihased.

Foto: Tijl Akkermans

Foto: Tijl Akkermans

See on see, mis juhtus Ungaris 56. aastal. Ja Pariisis 68. aastal. Ja Eestis 87.–91. aastal… Inimesed olid vihased ja protestisid ning muutsid selle käigus Euroopa saatust. Tegemist on pop-up-näitusega, mis tuuritab lühiajaliselt mööda erinevaid Euroopa linnasid ja 23. veebruaril kell 20 ongi järg Tallinna käes, mil Okupatsioonide Muuseumis näitus meiegi vaatajateni tuuakse.

Lubatakse kirjanikke, kunstnikke, juttu, debatti, muusikat ja jooke. Üritus on kõigile osalejatele tasuta. Lisaks tasub muuseumi külastada ka 24. märtsil, mil kunstiakadeemia graafilise disaini eriala tudengid panevad välja oma plakatid, mis valmivad hollandi graafilise disaineri Bram Nijsseni korraldatavas töötoas.

Eesti üritus on Okupatsioonide Muuseumi, Müürilehe ja Eesti Kunstiakadeemia koostööprojekt. Iron Curtain Projecti / Raudse Eesriide projekti kutsusid ellu Amsterdami ajakirjanikud ja disainerid. Vaata lisaks Iron Curtain Projecti kodulehelt ja Okupatsioonide Muuseumi kodulehelt.

Näitus jääb avatuks 23. aprillini.