Täna, 23. veebruaril kell 17 avatakse Tallinna veduridepoos aadressil Kauba 3A neljaks päevaks koreograafi Kaspar Ausi, sepa Nils Hinti ja helilooja Malle Maltise ühistööna valminud installatsioon „SULA”.

Foto: Kaspar Aus

Foto: Kaspar Aus

Kunstnike Kaspar Ausi ja Nils Hinti loominguline kontakt sai alguse eelmise aasta sügisel seoses Kaspari ruumiotsingutega oma installatsiooni tarbeks. Sobivaks kohaks osutus Nils Hinti töökoja kõrval asuv veduridepoo Tallinna kesklinnas. Algsetest ideedest sepa- ja tantsukunsti omavahelistest põimumistest ja lahknemistest ongi välja kasvanud ühine installatsioon ja koreograafia „SULA”.

Kunstnike koostöö ühisosaks on keha ja selle hingestatus. Pealtnäha tugev kontrast staatilise-raske raua ja inimkeha dünaamilise hapruse vahel on mõlemat kunstniku inspireerinud vaatlema nii rauda kui inimkeha muutumises. Helilooja Malle Maltis loob installatsioonile helikollaaži minevikus kuulatud muusikateostest. Laupäeval, 25. veebruaril algusega kell 16 toimub veduridepoos „SULA” koreograafia, mida esitavad Kirill Tulin, Kristin Orav, Hannah Harkes, Joanna Kalm, Kadri Noormets, Nils Hint ja Pire Sova.

Teos jääb avatuks 26. veebruarini.

Lisainfot leiad siit.