Kui annad sõrme, võetakse kogu käsi. Vähemalt siis, kui oled andekas. Just nii on läinud islandi techno-artistil Bjarkil.

Nina Kravizi avastusena suutis ta oma eelmise aasta looga „I Wanna Go Bang” tõestada, et temast kuuldakse veel. Ja edasine on näidanud, et Bjarki väärib märkamist ka muude lugude tõttu, mis ületavad minu hinnangul tema 2015. aasta hitti.

Tänavu mais teatas DJ, et annab sel aastal välja 41 track’i, millest enamiku mahutab ta kolmele LPle. Esimene, „Б” ilmus juunis ja viimane, „Æ” oktoobrikuus. Seekord on aga kõne all teine väljalase „Lefhanded Fuqs”.

Juba albumi nimilugu annab aimu tervest LPst. See on mitmekesine ning mängib erinevate stiilide piiril. Kuigi Bjarki muusika kohta saab öelda laisalt „techno”, pole kindlasti vale ka Discogsi väide, et teda ei saa otseselt ühegi žanri alla liigitada. „EL” pakub näiteks ambient’i, „+4531704090 2” on pigem rütmikas elektroonika, „AFLKILL” paiskab sisse veidi acid’it ning palas „Fkakafsnow Tromma 2012” on kokku saanud trummitaldrikud, elektroonika ja kärisev (konna)häälitsus. Samuti reedab viimasena mainitud loo nimi, et see on üks nendest magamistoasahtlisse peidetud track’idest, mis lõpuks päevavalgust näevad.

Bjarki stiil „Lefhanded Fuqsil” mängib kuulajaga ning pigem intrigeerib, kui väsitab. Teda kutsutakse трип’i esiartistiks põhjusega. Olles techno-skeenel uustulnuk, ei tundu Bjarkil olevat tantsumuusika loomisel rangeid piire ning just see teebki tema kaks esimest plaati nauditavaks. Nüüd tuleb veel ette võtta kolmas.