„Kosua” on helidokument Black Merlini rännakust Paapua Uus-Guineas, kus ta salvestas ümbritseva subtroopika kihavust ja kohaliku hõimu traditsioonilisi laule, komponeerides neist albumi jagu eksootilist ambient’i.

Muu hulgas 14-päevase retke käigus läbi saare on artist suutnud tabada field recording’utena kohalikku müstilist mitmekesisust ning maalinud selle peale elektroonilisi emotsioone.

Plaat on personaalne kirjeldus läbielatust, kus üksinda olemise avaruses segunevad sise- ja välisilm. Olemuselt kohati jälgiv ja ümbritsevat avastav – „Stalking the Canopy” ja „Self Heati” salvestamisel on tabatud näiteks kirev ja detailne palett loodushääli. Teisalt on lugusid, nagu „Feeling Colour” või „Cloud”, kus autor annab edasi enda tundmusi keset loodust ning milles üles võetud helid sulanduvad märkamatult Black Merlini atmosfäärilistesse ja pulbitsevatesse põksumistesse. Loodusest inspireerituna on edasi antud erinevaid meeleolusid: „First Light” on värviline ja sätendav salvestus hommikusest tärkamisest, samas kui tume ja hiiliv „Standing at the Summit of Bosavi” on justkui öine tundmatuga silmitsi seismine.

„Kosua” tervikuna on pretensioonitu ja hüpnootiline nagu keskkond, milles see on salvestatud. Plaadil olevad lood ei kätke narratiivset sõnumit, vaid ürgset olemist ilma alguse ja lõputa. See on maailm, mis asub väljaspool meie ühiskonna kategooriaid ja mille olemuse tahke ongi ehk kõige täpsem edasi anda sugestiivsete helirännakutega.