Esmaspäevast, 19. maist toimub kinos Sõprus kolmepäevane Bollywoodi filmide minimaraton Bollywood Nights. Näitamisele tuleb 50ndatest pärit kinoklassik „Pyaasa”, Shakespeare’i Macbethi kaasaegne adaptsioon „Maqbool” ning eelmise aasta Cannes’i filmifestivalil linastunud „Bombay Talkies”.

Macbethi kaasaegne adaptsioon „Maqbool”

Macbethi kaasaegne adaptsioon „Maqbool”

Sõpruse programmijuhi Tiina Savi sõnul otsustati kevadine Bollywoodi minifestival teha just selle kunagi Eestiski populaarse kireva kinokultuuri taastutvustamiseks. „Kino on Indias religioon ja Bollywood ning muusika lahutamatud. Ükski Bollywoodi film ei valmi ilma tantsu ja lauluta ja ka kõige mustemas tragöödias on paar dramaatilist tantsukava. Bollywoodi filmidest paiskub publikusse tohutu emotsioonide virvarr, hämmastamapanevalt suur elurõõm ja nakatav energia – see on suurepärane kevadine vitamiinipomm!” lisas Savi.

Minifestivali avafilmiks on India kino lüürilisima režissööri Guru Dutti 1957. aastal valminud „Pyaasa”. Töötu poeedi kannatustest rääkiv film on üks India vaieldamatuid kinoklassikuid ning valitud Ajakirja Time poolt ka 100 maailma kõigi aegade kõige parem filmi hulka.

Teisipäeval linastub Vishal Bhardwaj’ 2003. aasta meistriteos, kaasaegsesse Mumbaisse toodud Shakespeare’i „Macbethi” adaptsioon „Macbool”. India tippnäitlejate meisterlike rollisoorituste ja täiusliku kinematograafiaga suurteos on suurepärane näide Bollywoodi kino paremikust.

Kolmapäeval võtab filmipäevad kokku „Bombay Talkies”. Eelmisel aastal Cannes’i filmifestivalil esilinastunud film on nelja olulisima Bollywoodi režissööri koostöös valminud kinematograafiline kummardus India kinokunsti ajaloole.

Täpsemat infot filmide kohta leiab Sõpruse kodulehelt ning Bollywood Nightsi Facebooki lehelt.