Endine Throbbing Gristle’i ja Chris & Cosey liige ei lase latti alla.

Cosey Fanni Tutti (kodanikunimega Christine Carol Newby, kes alustas oma karjääri juba 60ndate lõpus performance-kunstnikuna) uus album on järg tema seni ainsale sooloteosele, 36 aastat tagasi ilmunud LPle „Time To Tell”.

Cosey sõnul on tegemist autoportreega, kuhu on põimitud ta enda minevik ja olevik. Track’id valmisidki algselt artisti autobiograafilise dokumentaalfilmi jaoks. Hiljem valis autor neist välja parimad, täiustas neid ning avaldas need nüüd käesoleva kogumikuna.

„Tutti” lood mõjuvad oma mehaanilisuses elavalt ja voolavalt – elektroonilise tukslemisena, mida läbib omanäoline ambient’i ja drone’i elementidest loodud siuglev helikeel. Meloodiad on nendes vaid aimatavad, mattunud suurte helimassiivide taha, mida autor oskuslikult juhib ja suunab.

Kogumiku esimeses pooles kostub jõulisem helikasutus. Avapala on detailne ja nüansirohke ning pulseerivat rütmi täiustavad erinevad kajad ja kasvavad/kahanevad helivood. Lugudes „Drone” ja „Moe” leiab mõjutusi techno’st ja industrial’ist, mis tabavad hästi nende stiilide tänapäevast olemust. Albumi teine osa kulgeb seevastu rahulikumalt ja meditatiivsemalt läbi hüpnootiliste korduste.

Tervikuna on plaadil ajatu vibe – hägustub piir muusika kuulamise ja läbielamise vahel. Industriaalmuusika skeene legendi staatuses artist näitab, et ta teab endiselt, kuidas asju tehakse.