17. mai on Daft Punki mõnedegi poolt 8 aastat pikisilmi oodatud uue albumi ametlik ilmumiskuupäev. Kauaoodatu kannab pealkirja „Random Access Memories” ning selle väljatuleku puhul korraldab eestimaine pidudesari Rändom Telliskivi Reval Cafes ja Mustas Saalis väärilise peo.

Nimi Daft Punk paljude jaoks tutvustamist ei vaja. Need kaks prantslast on muutnud maailma tantsumuusika kulgu juba 25 aastat ja nüüd, anno 2013, on nad otsustanud enda süsteemid ära õlitada ning naasta juurte juurde, püüdes lüüa kiilu moodsa EDM-liikumise hammasrataste vahele.

Rändom kirjeldab end kui moodsa Eesti innovaatilisimat pidudeseeriat, mis keskendub igale üritusele täiel rinnal, eesmärgiga „teha tõsiselt pulli”. Sedapuhkugi on pullilubadus õhus, sest tegijatel on plaanis tähistada suurelt kõike, mis on Daft Punk — nii uut kui vana.

Rändomi korraldatud Daft Punki albumipeo promokampaania möödunud nädalal

Rändomi korraldatud Daft Punki albumipeo promokampaania möödunud nädalal

Suures mustas saalis lammutab uue ja vana, daft’i ja mitte-daft’iga pool Rulers Of The Deepi ehk P. Julm, spetsiaalselt histoorilise maiguga Daft Punki sämplitel põhineva komboseti paneb kokku Sander Mölder, liikumatuse teeb absoluutselt võimatuks Eesti oma french touch bande Lest Diet, isiklikust komforttsoonist väljub daft’ifännist vanameister Tom Lilienthal ning seda kõike toetavad helilise ja pildilise liikumisega Rändomi residendid Mark Slavin, Teng ja Jan Viljus. Reval Cafe õdusas üsas hoiavad veidi leebemaid, ent siiski funkpunk-lippe kõrgel aga Madis Nestor, Erkin Antov, Peeter Ehala, Talvik ja Vares.

Tutvu Rändomi tegemistega Facebookis ja külasta peo lehekülge.

Daft Punki „Random Access Memories” striimitav siin.