Muusikaagentuur Damn.Loud Agency tähistab 23.–24. veebruaril oma seitsmendat sünnipäeva. Kahepäevasel festivalil Paavli Kultuurivabrikus esinevad lisaks kohalikele klassikutele ja uutele tulijatele ka mitmed tegijad välismaalt.

Schwefelgelb. Foto: press

Festival algab 23. veebruaril, mil fookuses on kaks kauaoodatud välisartisti – süngema saundiga techno-duo Schwefelgelb Saksamaalt ja audiovisuaalne post-punk’i grupp The KVB Inglismaalt. Lisaks astuvad lavale Autumns (IR), The Eye of Time (FR) ja mitmed lärmakale muusikale pühenduvad Eesti artistid: Buzhold, Hello Killu, Dharma Coil.

Eesti vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril algab festivalipäev paneeliga, kus Eesti muusikud ja melomaanid ühes Aivar Tõnso, Anders Meltsi, Kaido Haavandi ja Maike Londiga arutavad teemal „33 aastat Eesti põrandaalust muusikat”. Vestlust modereerib Rada7.ee eestvedaja Ivo Kiviorg. Seejärel demonstreerivad arutatut kodumaised artistid Käsi, Pridian ja Pinkwave. Soomest tuleb külla ka NYOS, kes kasutab oma muusikas rohkesti korduselemente. Live-muusika programmile paneb punkti anarhistlik lärmigrupp Huiabella Fantastica. 

Festival panustab ka viimasel ajal populaarsust koguva Eesti videodiskorite ehk VJ-kultuurile, tuues kokku väga erineva käekirjaga visuaalkunstnikke. Eesmärk on tähelepanu pöörata VJ-kultuuri ja alternatiivmuusika koosmõjule. Muusikaprogrammile teevad visuaale nii pikaaegsed kui ka uued Eesti videodiskorid nagu Taavet Jansen, Mikk Mait Kivi, Emer Värk, Ruslan Kastjusin, Maria Elisaveta Roosalu ning Kristin Pärn.

Kontserdipaiga juhi ja Damn.Loud Agency organisaatori Roman Demtšenko sõnul on tulemas üks suur ja äge festival: „Me oleme kõik väga elevil, kuna paljud meist tegelevad nii Kultuurivabriku kui ka Damn.Loudiga. Tegemist on väga olulise sünnipäevaga, kuna me teeme kõike palju suuremas mahus ja ägedamate artistidega kui kunagi varem.”

Üritus Facebookis