Kui teile meeldivad džäss ning eksperimentaalne ja vabas vormis muusika, siis pöörake pilgud kahe härrasmehe Valentin Ivanovi ja Dimitri Kalinini poole, kes just säärast muusikat oma plaadifirma RR Gems ning IDA raadios eetris oleva saate „Haruldased teemandid” kaudu levitavadki.

Foto: Ilja Tulit (Burst Studio)

Foto: Ilja Tulit (Burst Studio)

Debüüt: Plaadikeerutamine ei ole kunagi meie siht olnud. Oleme tundnud alati palju rõõmu kodus kuulamisest, sest meile mõlemale meeldib kedrata plaate tervikuna algusest lõpuni, et saada rohkem emotsioone albumi kontseptsioonist. Esimest korda saime mängida sõprade Koplis asuvas disainistuudios Burst peetud vingel aastavahetuspeol 2016. aastal, kus punš voolas jõgedena ning tähed vaatasid läbi lae. Kõik polnud võib-olla meie muusikavalikuga rahul, aga meil oli väga tore õhtu.

Muusikas oluline: Ausus, siirus, hing, sihi- ja enesekindlus, oma hääl ja muusika tajumine.

Muusikas ebaoluline: Teesklus, raha, võltsus, Auto-Tune.

Mida mängime: Albumeid meie vinüülplaadikollektsioonidest, põhiliselt modaalset džässi ning eksperimentaalset, spirituaalset, elektroonilist ja vabakujulist muusikat.

Eredaimad mängumälestused: Tsaika Baaris diivani peal istudes back-to-back plaatide mängimine. Seal oli tore seltskond, kes oskas muusikat kuulata, ning keegi ei seganud meid enda muusikalistele valikutele kindlaks jäämisel. Esimesed korrad IDA raadio otse-eetris ja DJks olemise tajumine. Samuti igakuised We Jazzi kontserdid Sveta Baaris, kus saame oma lemmikplaate keerutada ning toetada sõpru Soomest, kes toovad Eestisse eredaid ja värskeid artiste.

Lugu, mida mängiksime parima sõbra pulmas: James Brown „Let It Be Me” – väga siiras ja romantiline armastusteos. The Rolling Stones „Under My Thumb” – lugu kenast neiust ja armumise võludest. Bon Jovi „Wanted Dead or Alive” – lugu, mis räägib vaba ja sõltumatu mehe viimastest hetkedest; saatuslik pala, mis tundub asjakohane.

Koht, kus tahaksime kindlasti mängida: Presidendi vastuvõtu peol head spirituaaldžässi, et poliitikud laseksid ennast natukene lõdvemaks ja unistaksid jäädavalt õnnest. Miks mitte ka Beverly Hillsi privaatpidudel. Aga tegelikult oleme alati valmis mängima igal pool, peaasi et saaksime levitada muusikat, mis meeldib nii meile kui ka teistele.

Alt üles vaatame: Gerald Shortile, kes on olnud ligi 25 aastat Jazzman Recordsi eestvedaja ning ühtlasi ka DJ. Iga plaadi, mille ta välja laseb, võib kinnisilmi soetada. KEXPi kanali tegelastele, kes oskavad tõsta erinevates stiilides muusikat esile huvitavalt ja väga kvaliteetselt ka laiema publiku jaoks. Eothen Alapattile, kes on tegelenud juba mitu aastat Now Again Recordsi alt obskuurse muusika plaatide väljaandmisega. Jazzaggression Recordsile, kes oskavad üllatada uue ja vana džässmuusikaga. COLORSi äärmiselt stiilsele ja kvaliteetsele YouTube’i projektile, mis on esteetiline ja ilus ning kus astub üles palju muusikategelasi.

Guilty pleasure: Mac DeMarco. Ideaalne diivanimuusika.

Viis klassikut:
Miles Davis „Live-Evil”
The Mothers Of Invention „Freak Out!”
Billy Harper „Capra Black”
Jon Hassell & Brian Eno „Fourth World Vol. 1: Possible Musics”
Moondog „Moondog”

Viis hetkekummitajat:
Ill Considered „Live At The Crypt”
Organic Pulse Ensemble „Transcending The Sum”
The Brian Jonestown Massacre „The Brian Jonestown Massacre”
King Krule „The Ooz”
Muriel Grossmann „Golden Rule”

Tehnilist: Mängime ainult vinüüle.

Lõppsõna: Oleme plaadikogujad ja muusikahuvilised. 2017. aasta kevadel lõime iseseisva leibeli nimega RR GEMS Records (rare gems), mis baseerub Tallinnas. Oleme seadnud endale sihiks eksperimentaal-, džäss- ja vabas vormis muusika propageerimise. Nimelt väljastame meile meeldivat muusikat vinüülplaatidel 12” LPdena. Samuti tahame aidata oma tegevusega muusikuid nende loomingu väljendamisel ja selle säilitamisel ajas.

Vaata lisa RR Gemsi kodulehelt.