Helivõlur Misha Panfilov jätkab meeletul produktiivsuslainel – jaanuaris andis härra erinevate projektide alt välja lausa kolm seitsmetollist EPd.

Ühel neist on ta teinud muusikamaagiat USA funk’i juurtega multiinstrumentalisti Shawn Lee’ga, kes on Panfiloviga juba mitu aastat ühist pillikeelt rääkinud. Lood võeti salve möödunud aasta aprillis, kui Lee’l õnnestus TMW raames Panfiloviga stuudios kohtuda, ning plaadil kuuldava ongi mänginud sisse nemad kahekesi, ainsaks erandiks on plaksud ning mõned hõiked Enrique Estrellalt, kes oma Californias baseeruva Ubiquity Recordsi alt funk’i, souli ja džässi lansseerib.

Spontaanselt kulgevast loomishängist sündis kaks rada – „Mic Wallace” ja „Miraggio” –, mille helipajas muliseb nii džässi, funk’i kui ka psühhedeeliat. A-pool ujub ärevas rütmihoovuses, milles võnguvad ka Panfilovi püsipillideks saanud nostalgiliselt vulisev Wurlitzeri elektriklaver ja voolav waterphone.

Kui traditsiooniliselt on instrumentide psühhedeelne kõla kuulaja galaktikasse lennutanud, siis nüüd viib see hoopis vetesügavustesse. „Miraggios” vabaneb sound rõhu alt ning õhulisele bassi ja trummi põhjale lisavad elektrit täis kihte külluslikud sündid ja karedad kitarrid. Käivad jutud, et maestrod plaanivad tuua koostöös ilmale ka LP jagu vilju, mida tasub huviga oodata.