Tarrvi Laamann on kunstnik ja tõeline Jamaica kultuuri entusiast, mida tõestab ka 1998. aastal alguse saanud ning Eesti kõige pikaajalisemate peosarjade hulka kuuluv Bashment, mille üks ellukutsuja Laamann on. Kuid reggae’t, selle allhoovusi ning värvikaid karaktereid antud muusika taga tutvustav pidu pole ainus, millega meie ankeedi seekordse peategelase teened piirduvad. Lisaks veab ta koos Bashmenti kamraadide Ringo Ringvee ja Dice Rudyga Raadio 2-s samanimelist raadiosaadet ning on kirjutanud oma Jamaica reisidest ka raamatu.

Tarrvi Laamann. Foto: Aleksander Kelpman

Tarrvi Laamann. Foto: Aleksander Kelpman

Debüüt: Millalgi aastal 1995 EKA peol. Siis avastasin, et reggae ja Jamaica ragga mõjuvad peosaalis hea tujutõstjana ning panevad tantsima nii tudengi kui ka emeriitprofessori.

Muusikas oluline: Sõnum, vibe ja riddim.

Muusikas ebaoluline: Selle eelmise vastand.

Mida mängin: Muusikat, mis on pärit Jamaicalt või mõjutatud väga lähedalt sealsest muusikast ehk reggae, ragga, reggaeton, dub, ska, soca, dancehall.

Eredaimad mängumälestused: Varased Von Krahli peod sajandi algusest. Eriliselt meeldejääv oli Bashmenti 10. aasta juubel (2008), kui Eestit väisas Stone Love Soundsystemi DJ Rory (Jamaica soundsystem, millest on isegi Discovery kanalil dokumentaalfilm tehtud) ja samal peol legendaarne David Rodigan Inglismaalt. Nad tähistasid Tallinnas oma 30. aasta juubeliturnee viimast pidu ning seda just Bashmenti 10. sünnipäeval. Madd!! Lähiminevikust peab kindlasti mainima Kultuurikatla Congo Natty ja Pada Bashmente.

Lugu, mida mängiksin oma parima sõbra pulmas: Bob Marley „One Love”.

Koht, kus tahaksin kindlasti mängida: See on planeet Marsi peal toimuv esimene Bashment.

Guilty pleasure: Teleseriaal „Wheeler Dealers”. Ma ei oma autot ega armasta seda roolida, kuigi luba on olemas juba kuskil 24 aastat.

Alt üles vaatan…: Taevasse, väga andekaid inimesi ja esteetilist ilu.

Viis klassikut:
Bob Marley
Yellowman
Pinchers
Eek-A-Mouse
Vybz Kartel

Viis hetkekummitajat:
Protoje & Chronixx „Who Knows”
Stylo G & Jacob Plant „Bike Engine”
Yellowman & K’reema „Father’s Love”
Vybz Kartel „Summertime”
Bunji Garlin „Chicken & Dumplin”

Tehnilist: Eelistan õhtut, kus saab teha 100% vinüüliseti, sest olen suuteline ka ilma arvuti abita loo kiirust tunnetama, kuna olen palju harjutanud. Eriliselt hindan 10” vinüüle, just tolle saundi pärast. Vabalt võin miksida ka MP3-mälupulga, CD, kasseti või Seratoga. Viimasel ajal miksin aeg-ajalt ka ilma kõrvaklappideta, sest kõik tundub olevat iseenesestmõistetav ja rütmi sulanduv. Kasutan ka palju mikrofoni, et lugusid sisse juhatada ja vastava sündmuse meeleolu luua.

Lõppsõna: One Love.

Tarrvi miksteip on salvestatud augustis Raadio 2 suvepeol.

Tarrvi tegemiste koha leiad lisainfot siit.