Septembris aitab Haigla Pidu nädala selgroogu murda, sest seekord toimub üritus kolmapäeval, 20. septembril ning sel sügispäeval lendab Ameerikast kontserdiga külla Sun Araw!

Sun Araw. Foto: Alisa Lyudinshina

Sun Araw. Foto: Alisa Lyudinshina

Sun Araw on Los Angelese elanik Cameron Stallones, kelle loomingut on iseloomustatud kui elektrooniliste korduste ja live-pillimängu džunglit. Selles troopilise tunnetusega muusikas sulavad kokku afrobeat, funk, reggae, dub, soul, psühh-rokk ja muu hea.

Stallonesi mõjutajateks on Neil Young, Fela Kuti ning 70ndate Aafrika funk. Artisti kontol on kümmekond albumit, rida kassette ja EPsid ning hulganisti kiitvaid plaadi- ja kontserdiarvustusi väljaannetes The Wire Magazine, The New York Times, Eesti Ekspress jne.

Ühiseid plaate on salvestatud teiste seas new-age’i pioneeri Laraaji ja legendaarse Jamaica reggae-grupiga The Congos. Tallinnas maandub Sun Araw kolmeliikmelise bändi ja tänavu ilmunud albumi „The Saddle of the Increate” materjaliga.

Sun Araw’d soojendab kodumaine artist Ratkiller ning enne ja pärast bände on laval Haigla DJd Jan Tomson, Kris Luigend ja Ats Luik.

Üritus Facebookis.