Täna, 7. juunil kell 17 avab Martin Kaares, kunstnikunimega QBA, PADAs (Kalasadama 6) oma kümnenda isikunäituse „Klubi Galerii”.

QBA. Foto: press

QBA. Foto: press

Tuntud DJ, raadiosaatejuht ning peosarja Tjuun In üks vedajatest on ka aktiivne kunstnik. Selleks näituseks proovis QBA panna oma viimase 20 aasta peod 10 maali sisse ning näidata ühispunkte ja erinevusi kunsti- ja plaadikeerutamise maailma vahel.

Kuidas on nende 20 aastaga muutunud definitsioon DJks olemisest, kuidas on muutunud muusika või peol käimise kombed? „Algselt tähendas DJks olemine kogu raha eest kallite vinüülplaatide ostmist ja kuupikkust saadetise ootamist. Tänapäeva digitaalsel ajastul saab muusikat esitada igaüks ning igaühel on ligipääs nii uuele muusikale kui selle esitamise tehnoloogiale. Spetsiifilisest ametist on tehnoloogia muutudes saanud igaühe tegevus. Kunstis on endiselt samamoodi – tulevad noored peale, on vanad klassikud ning midagi drastilist pole juhtunud. Samas, kui elektroonilise tantsumuusika plahvatus toimuski alles eelmise sajandi 90ndatel ning kõik oli värske ja uus, siis kunst on meid ümbritsenud juba sajandeid. Muutused on kaasa toonud asjaolu, et igaüks võib olla kunstnik ja DJ, muusikat ja kunsti proovitakse aina rohkem inimeste eluruumi kätte tuua. Kõik sulab lõpuks ühte ning seejärel lihvitakse ühtlaseks puruks, mis katab kõike meid ümbritsevat,” kirjeldab näituse autor oma tööde tausta.

Kaares on püüdnud tabada erinevaid klubimaastiku tahke oma maalidel: iidolid, tehasepeod, tehnoloogilised arengud, ihad, juured, lõpetades pohmelliga. „Olen püüdnud selles kõiges selgust leida, juurelnud korduvalt, kes ma olen ja miks ma teen just seda mida ma teen. Adudes, et mu galerii ongi klubi ja klubiks on galerii. Selle näituse materjal ongi minu tõlgendus sellest liikumisest,” sõnab QBA.

Näitus asub väliklubis, mis on tavalisest galeriist kõvasti abstraktsem keskkond. Täpselt selline tööstuslik ruum, kus kunstnik 20 aastat tagasi oma muusikaliste avantüüridega alustas. Lõuendi asemel on kasutatud suuri vineeritükke, mis on kaitseks ilmastiku vastu saanud vaid lakikihi. Kõik muu, mis loodusel on pakkuda, jääb ka maalidele külge, kuna galeriiruumidel pole katust pea kohal.

Näitus jääb avatuks terveks suveks, PADA hooaja lõpuni.

Lisainfot kunstniku tööde kohta leiad siit.