Homme, 10. veebruaril ilmub plaadifirma TIKS alt 24-aastase produtsendi, laulja-laulukirjutaja ja viiuldaja Maris Pihlapi debüüt-minialbum „What Have You Become?”, mis segab omavahel folki ja sumedat elektroonikat. Müürilehe vahendusel saab plaadiga tutvuda juba täna.

Maris ise kirjutab oma loomingust niimoodi: „Olen pikka aega üritanud leida oma kohta muusikamaailmas, tundes end džässinohikuna folkmuusikute keskel, reivijana linnas täis džässiklubisid, vana viiuldajana, kes on eksinud homsesse. Selle asemel et leida see õige ja olemasolev, avastasin endas julguse koguda kõigist neist kohtadest haaratud helid kokku ning luua midagi uut, piiritlemata end meeleolude või žanritele omasega. Minu jaoks algab kõik sõnadest – olgu selleks lüürika või pealkiri – kõik muu, mida kuulete, olen jätnud mõtte teenistusse.

„What Have You Become?” on minu viis harutada lahti tundeid, mis kaasnevad suureks kasvamise, naiseks saamise ja muutustega. Kuigi see album võib tunduda üsna melanhoolne, ei ole selle eesmärk tuua maailma rohkem kurbust, vaid püüd luua ruum, kus kõik saaksid oma muresid turvaliselt väljendada, selle asemel, et võlts-positiivsuse keskele ära kaduda.

Seda plaati tasub võtta kui postkaardikogu, mis on saadetud mu teekonna erinevatest punktidest, olles sama kaootiline kui varajane täiskasvanuiga saab olla. See on küll alles esimene samm, kuid just sellepärast see nii põnev ongi.”