Võru Linnagaleriis (Liiva 13, Võru) on alates homsest, 25. märtsist avatud Eesti Vabariigi 95. sünniaasta raames valminud Eesti Ajaloomuuseumi rändnäitus „Meie inimesed”.

Näitusevaade

Näitusevaade

Möödunud aastal tähistati kahte olulist sündmust Eesti omariikluse ajaloos. 24. veebruaril 2013 möödus 95 aastat Eesti Vabariigi sünnist ja 27. märts 2013 oli ühe arvutuse kohaselt päev, mil tänapäeva Eesti iseseisvusaeg sai pikemaks kahe maailmasõja vahelise Eesti Vabariigi kestusest. See äratas tavapärasest suurema huvi Eesti ajaloo vastu 1920. ja 1930. aastatel. Sellele mõeldes valmis Eesti Ajaloomuuseumi näitus „Meie inimesed”, mis tänasest on avatud Võru Linnagaleriis.

Näitus „Meie inimesed” pakub võimaluse võrrelda tänapäeva ja 1930. aastate Eesti ühiskonda, tuues välja kaheksa koondportreed erinevatest ühiskonnaliikmetest kõnealustel ajajärkudel. Näitus põhineb valdavalt Eestis 1934. ja 2011. aastal läbi viidud rahvaloenduste arvandmetel, mida näitusekülastaja saab ise kõrvutada ning selle põhjal hinnata, missuguseks on Eesti Vabariik võrreldes oma algusaegadega muutunud. Kas tegemist on muutustega paremuse või halvemuse suunas või lihtsalt muutustega, see jääb juba iga vaataja enese otsustada.

Rändnäitusel kohtuvad sõdadevahelise perioodi ja praeguse Eesti inimesed kaardipakist inspireeritud pannoodel. Kaht erinevat ajastut iseloomustavad faktid on vaatajani toodud mängulise infograafika abil, mis muudab võrdleva andmestiku kergesti jälgitavaks ja lõbusaks.

Näitus „Meie inimesed” on Võru Linnagaleriis avatud 25. märtsist kuni 24. aprillini. Võru Linnagalerii on avatud E–R kell 12.00–18.30.

Näituse meeskond:
Kuraator: Hiljar Tammela
Töögrupp: Inge Laurik-Teder, Tõnis Liibek, Herke Vaarmann
Kujundus: Identity
Keeletoimetajad: Külliki Kuusk, Hille Saluäär
Tõlge inglise keelde: Luisa Tõlkebüroo, Refiner Translations

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

„Meie inimesed” järgmine peatuspaik on Põlva Kultuuri- ja Huvialakeskus. Seal on näitus avatud 26.04.–27.05.2014.