Eesti Arhitektide Liidu aastanäituse kuraatori leidmiseks korraldatud võistlusele laekus tähtajaks, 4. märtsiks kokku 18 tööd. Žürii otsustas esimese preemia väärtusega 1000 eurot anda võidutööle nimega „Mängiv inimene”, mille autorid on Kadri Klementi ja Karin Tõugu. Võitjad saavad õiguse kureerida EAL 2014 aastanäitust, mis avatakse 20. oktoobril 2014 Tallinnas Disaini- ja Arhitektuurigaleriis.

Kuraatorinäituse võitjad 2014 Kadri Klementi ja Karin Tõugu

Kuraatorinäituse võitjad 2014 Kadri Klementi ja Karin Tõugu

Žüriiliikme Margit Mutso sõnul jäädi võistlusega rahule, kokku laekus 18 ettepanekut ja nende seas oli mitmeid häid ideid. Võidutöö eristus teistest selgelt aktuaalsema teemavalikuga.

Võidutöö „Mängiv inimene” käsitleb moodullasteaedade teemat, selle raames pakuvad arhitektid välja tänasele ettekujutusele moodullasteaiast alternatiivseid lahendusi, milles eelkõige pööratakse tähelepanu keskkonna kvaliteedile ja laste igapäevasele heaolule. Autorite sõnul ärgitab aastanäitus koos kataloogiga arutelusid omavalitsuste ametnike, lasteaiatöötajate, lapsevanemate ja arhitektide seas ja vahel.

Žürii avaldas lootust, et tänavuse Eesti Arhitektide Liidu aastanäitusega on ehk võimalik muuta riigi ja omavalitsuste tihti pealiskaudset rahakeskset suhtumist lasteasutuste ehitamisse.

„Meie soov on, et arhitektide liidu aastanäitus poleks pelgalt huvitav ideenäitus, vaid ka päevakajaline sündmus, et see kõnetaks suurt hulka inimesi ja et sellel oleks ka praktiline eesmärk midagi muuta,” lausus Margit Mutso.

Kaks võrdset preemiat suurusega 500 eurot pälvisid võistlustööd märgusõnaga „Koos” ja „Eesti polaarjaam”. Võistlustöö „Koos”, mille autor Kadri Vaher keskendub Eesti elamuehituse ühekülgsuse probleemile. Žürii hinnangul on ka see teemakäsitlus täna väga ajakohane ning vajab laiemat arutelu ja tähelepanu. Võistlustöö „Eesti polaarjaam”, mille autorid on Mari Hunt ja Henri Laupmaa, pakub välja konkreetse idee Eesti oma polaarjaama rajamisest.

Tänavune aastanäitus avatakse 20. oktoobril Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt 6, Tallinn) ja see jääb avatuks 2. novembrini. Aastanäitusega kaasneb kakskeelne kataloog ja toimub teemat tutvustav vestlusõhtu.