Täna, 14. märtsil kell 18.00 avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumis Rotermanni soolalaos arhitekti ja fotograafi Ricardo Santonja Jiméneze näitus „Ehitamise kunst Hispaanias”, kus eksponeeritakse veidi üle poolesaja foto Hispaania kaasaegsest arhitektuurist, kus põnevatele ehituslikele vormidele lisandub fotograafi isikupärane visuaalne keel.

Foto: Ricardo Santonja

Foto: Ricardo Santonja

Arhitekt ja fotograaf Ricardo Santonja Jiménez (Malaga, 1966) on lõpetanud doktorikraadiga Madridi kõrgema arhitektuurikooli (ETSAM) ja olnud sealsamas 2003–2012 õppejõud. Hetkel õpetab ta Zaragoza arhitektuurikoolis UNIZAR. Professionaalse fotograafina alustas ta tegevust 1989. aastal, luues ühtlasi kultuuriprojektide korraldamisega tegeleva stuudio I+D+ART. Ricardo Santonja on oma skulptuuride ja fotodega osalenud ka mitmetel näitustel, avaldanud fotoraamatuid ning teinud koostööd paljude rahvusvaheliselt tuntud arhitektidega.

Tema tööd lõhuvad mõistuspärase seose objekti ja näilikkuse vahel ning tõestavad, kuivõrd vale on arusaam arhitektuurifotograafiast kui ainult selgelt tuvastatavaid objekte kujutavast meediumist.

Vaataja saab näitusel ülevaate nii mitmete maailmanimede loomingust kui kogeb ka arhitektuurifoto kui väljendusvahendi tundlikkust, kunstipärasust ja poeesiat.

Näituse avamispäeval teeb Ricardo Santonja huvilistele ka avatud ekskursiooni.

ETV saade „Terevisioon” palus Santonjal pildistada kaadreid Tallinna linnast, tulemuseks Ricardo Santonjale stiiliomane galerii tuntud Tallinna hoonetest ning nende kaamerasilma läbi sündinud interpretatsioonidest.