Laupäeval, 22. juunil kell 18.00 avatakse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) näitus „Kõrvalnähud”. Tegemist on rahvusvahelise kunstiprojektiga, kus osaleb 22 kunstnikku erinevatest maadest. Näituse kuraatorid on eesti kunstnik Laura Kuusk ja prantsuse kunstiteoreetik Pascale Riou.

„Looking Up”.  Francis Alÿs. 2001.

„Looking Up”. Francis Alÿs. 2001.

„Kõrvalnähud” käsitleb lähemalt kunstiterritooriumi, milles mitmekordsed ja määratlemata tegevused, argi- ja tööelu põimunud ökosüsteemid, juhuslikud kohtumised, kokkusattumised ja muud ahelreaktsioonid on ühtlasi nii lõppsaadus kui ka vahend selle saavutamiseks. Näitamisele tulevad teosed tõukuvad peamiselt praktikatest, mis mööduvad märkamatult, kuna nad on liiga igapäevased või mida ei ole käsitatud kunstipraktikana, kuid mis on olulised, problemaatilised ja põhjendatud. „Kõrvalnähud” toob esile umbrohu, joonealused märkused, ülejäägid – kõik esmapilgul ebaolulise, kuid sealjuures kunstitegevuse lahutamatu, tükati kõrvalise, tihtipeale põhilise osa.

Näitusel osalevad: Francis Alÿs, Serge Comte, Clôde Coulpier, Fabrice Croux, Stéphane Déplan, David Evrard, Alexandra Galkina, Mathijs van Geest, Ivars Gravlejs, Jiri Kovanda, Laura Kuusk, Eva Labotkin, Camille Laurelli, Gerwin Luijendijk, Marko Mäetamm, Luc Moullet, Valérie Mrejen, Alice Nikitinova, Eléonore Pano-Zavaroni, Julien Prévieux, Jaro Straub, David Ter-Oganian.

Näitus on avatud 23.06 – 28.07, teisipäevast pühapäevani kell
13.00-19.00.

Kolmapäeviti kell 17.00-19.00 saab osaleda näitusega seotud loomingulistes töötubades (eelregistreerimisega), laupäeviti toimuvad giidituurid.

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi kodulehele.
„Kõrvalnähud” Facebookis.