Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad, mille eesmärk on tunnustada ja motiveerida parimaid Eesti muusikatööstuses tegutsevaid ja selle arengule kaasaaitavaid isikuid, ootab veel viimaseid päevi kandidaate, kelle seast kuulutatakse maikuus välja nominendid. Kandidaatide esitamine kestab 2. maini ning neid on võimalik üles seada Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad kodulehel.

Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2020 võitjad. Foto: Kalev Lilleorg

Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad (EMEA) 2021 sihiks on Eesti muusikavaldkonna ja selle tugistruktuuride esiletoomine ning tunnustuse jagamine seda valdkonda edendavatele isikutele, mänedžeridest kontserdipaikadeni ja valguskunstnikest muusikaettevõtjateni. Auhindu antakse üle seitsmendat korda ning ühtekokku 17 kategoorias.

Kandidaate esitada ja kandideerida saavad mistahes muusikalises žanris tegutsevad või oma tegevusega Eesti muusikavaldkonda toetavad isikud ja organisatsioonid, sealhulgas raadio- ja telekanalid, kontserdikorraldajad ja  kontserdipaigad. Aasta Muusikatootja 2020 ja Funk Embassy Recordsi eestvedaja Henrik Ehte sõnul mängib tunnustus kõige suuremat rolli tiimile ja artistidele: „See mõjub motivaatorina ja arusaamana, et ei tehta mingit alternatiivset põrandaalust värki, vaid tegemisi on märgatud.”

Ehte lisab, et kandidaatide ülesseadmine on oluline, sest annab ülevaate kardinatagustest tegijatest: „Muusikatööstuse taustajõud ei ole nii esil kui artistid ja bändid. Me ei näe neid, kes igapäevaselt kontoris või stuudios selle nimel tegusid teevad, et esinejad ja nende muusika silma paistaks. Hallide kardinalide tööst siin ja laias maailmas teavad mõned üksikud. Eriti tore, et sel aastal kogutakse kandidaate ja tehakse EMEAd avalikus võtmes, sest nii saab sellest vahend tõsta teadlikkust muusikaettevõtjatest ka publiku seas.”

Kaarel Seina, Aasta Manager 2020 sõnul on EMEA auhind tunnustus, mida oli au vastu võtta. „Mul oli väga hea meel see auhind saada. See annab sulle teatud paigutuse selles tööstuses. Pärast seda jäi mu nimi muusikatööstuses kindlasti mõne inimese radarile, kes mind varem võib-olla ei tundnud ja tänu sellele olen palju põnevaid pakkumisi saanud,” rääkis Kaarel Sein Raadio 2 hommikuprogrammis.

Nominendid ja võitjad selguvad žürii hääletuse tulemusena ning hääletus toimub kahes voorus. Žürii hääletustulemuste alusel moodustub pingerida, mille esimesed kohad avalikustatakse nominentidena. Žüriisse kuulub ligi poolsada Eestis muusika erinevates valdkondades aktiivselt tegutsevat isikut. Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2021 piduliku gala toimumisaeg on planeeritud juunisse.