Jazzkaar on valmis saanud audiogiidi, mis teeb jalutuskäigu, jooksu- või rattaringi põnevamaks, tutvustades seitset erinevat festivalikodu läbi aegade.

Merepaviljon. Foto: press

Kultuuripärandit aukohale seadvast audiogiidist kuuleb jutustusi festivali koduks olnud hoonete ajaloost, esinenud artistidest ja mälestustest, sekka ka muusikalised palad festivali arhiividest.

„Kultuuripärandi hoidmine ja mõtestamine aitavad edasi anda oma ajastu kultuuri mitmepalgelist nägu. Oluliste kulutuurisündmuste talletamine koos ajaloolise taustsüsteemiga annab võimaluse mõista seda, kui pika tee oleme läbinud ning kuidas jõudnud tänasesse päeva. Jazzkaare 32 tegutsemisaasta jooksul on maailm meie ümber tohutult muutunud ja muutunud oleme meiegi. Äsja valminud audiogiid aitab läbi festivalikodude reflekteerida Jazzkaare kujunemislugu,” selgitab Jazzkaare kunstiline juht Anne Erm. 

Audiogiid viib publiku seitsmesse Jazzkaarele olulisse paika – Sakala keskus, NO99 jazziklubi, Vene Kultuurikeskus, Vaba Lava ja Fotografiska Tallinn, Tallinna Linnahall, Merepaviljon ja Kumu kunstimuuseum.

Sel aastal toimub 32. korda aset leidev džässipidu augustikuu viimasel nädalavahetusel – 23.-30. augustini Telliskivi Loomelinnakus Vabal Laval ja Fotografiska Tallinnas.

Rännaku interaktiivse kaardi leiad siit. Audiogiidi osi saab eraldi kuulata siit.

Lood panid kokku Anu Luik, Hannele Känd, Reili Brandt, Kertu Kärk, Maret Mikk ja Merli Antsmaa. Tekste luges Sergo Vares.