1. mai galerii kolmeosalise näituseprogrammi lõpetab 28. aprillini avatud „Ekadents”, mis haakub 2012. aasta sügisel kunstimaailma ärkvele raputanud kaasaegse kunsti diskussiooniga.

Näituse tõukejõuks on tõdemused, et kuigi kaasaegse kunsti maine ühiskonnas on madal, nopitakse sel väljal rahvusvaheliste tunnustuste, eraraha jätkuva sissevoolu jms näol üha magusamaid vilju ning kunsti maine ei ole problemaatiline ainult Eestis, sarnases olukorras on kaasaegne kunst üle terve maailma. Seda silmas pidades hüljatakse näitusel vana ja uue, õige ja vale vastandamine ning tehakse ettepanek nautida kaasaegset kunsti küll mõneti dekadentlikult, kuid siiski sellisena, nagu see on.

Algselt Eesti Kunstiakadeemia kõige ärksamaid tudengitöid esitlev Marten Esko, Siim Ghert Preimani ja Gregor Tauli kuraatorinäitus arenes põlvkondlikule keelele toetudes kuraatorite ja kunstnike kollektiivseks platvormiks, kus teosed sündisid ühise mõttetöö viljana ega ole seetõttu ainsale autorile omistatavad. Lisaks on teosed, mis tõlgendavad erineval moel nimetatud diskussioonis esile kerkinud probleeme, ent suhestuvad vältimatult ka päevapoliitikaga, varustatud selgitavate seinatekstidega. Kuraatorite soov pole midagi vähem ambitsioonikamat, kui leida ühine keel kui mitte kõigi, siis vähemalt võimalikult paljude külastajatega.

„Ekadentsi” publikuprogrammi raames toimub galeriis kunstiteoste avalik söömine, mille toimumisajad avaldavad korraldajad näituse Facebooki lehel. Näituse lahtiolekuaegadel on avatud infopunkt, kus on alaliselt kohal vähemalt üks autor, kes vastab korduma kippuvatele küsimustele kaasaegse kunsti vallas.

Osalevad kunstnikud: Pavel Grebenjuk, Marten Esko, Eldar Jakubov, Siim Ghert Preiman, Henrik Rakitin, rühmitus SUHE, Gregor Taul, Marta Vaarik, Johan Elm, Sven Parker. Kuraatorid: Marten Esko, Siim Ghert Preiman, Gregor Taul. Galerii asub aadressil Suur-Karja 23 ja on avatud teisipäevast pühapäevani kell 12.00–18.00