Veel tiivustatuna 100. sünnipäevast andis Ugala Teater välja heliplaadi, millele on koondatud palad eri lavastustest aastatest 1977–2018.

★★★★☆

Kogumiku on koostanud teatri pikaaegne muusikajuht Peeter Konovalov, valitud lugudele on loonud seaded Rasmus Puur ning neid esitavad VHK keelpilliorkester ja projekti kaasatud interpreedid.

Muusika on teatrilaval võimas meedium, olles lavastuse ja valitud esteetika teenistuses. Seetõttu muutub muusika funktsioon lähtuvalt kontekstist, mis määrab omakorda vastavad parameetrid – kas toetada või nihestada, pingestada või maandada laval toimuvat. Selline suhtekombinatsioonide võrgustik on dramaturgiliselt ääretult mitmeplaaniline ja nõudlik. Seepärast on igati kiiduväärt, et Ugala Teater on andnud võimaluse paladel iseseisvalt kõlada ning väärtustada ja tuletada samal ajal meelde heliloojate olulist tööd lavastuste väljatoomisel.

Lugusid esitavad Vaiko Eplik, Priit Võigemast, Tõnis Mägi, Ruslan Trochinsky, Andre Maaker, Argo Vals jt. Materjal pärineb sellistest tükkidest nagu „Kihnu Jõnn”, „Kajakas”, „Armastus kolme apelsini vastu”, „Toomas Nipernaadi” jne. Plaadil kõlavad esitused on sisenduslikult laetud ja mõjusad, mistõttu lavastusi näinud vaataja saab kogeda taas emotsioone, mida nähtu tekitas. Instrumentaalpalad loovad vahelduva lainetusena dünaamika, andes õhku või hoopis täites helipilti intensiivse energiaga. Äramärkimist väärivad Tõnis Mäe ja Priit Pedajase tundlikud esitused, sugestiivselt mõjub Vaiko Epliku lauldud Sven Grünbergi „Armastame”. 

Kuulajatele jagub äratundmishetki ja vastukaaluks ka ootamatusi, sest Rasmus Puuri seaded lisavad karakteerseid nüansse, liites kauamängiva nii kompaktselt kokku.