Septembri keskpaigas välja antud kogumik „Klockworks 20” on Ben Klocki plaadifirma kahekümnes reliis, mille saabumist tähistatakse Klockworksi jaoks siiani kõige mahukama kogumikuga.

Antud kompilatsiooni ei saa vaadelda holistilises võtmes sisulise kooskõla kaudu, vaid pigem saab näha Ben Klocki kui tänapäeva ühe edukaima nüüdisaegse techno-muusika DJ arusaama žanrist, mis on aina enam kommertsiks muutumas ning oma tõelist identiteeti ja kultuurilist tausta kaotamas.

„Klockworks 20” täidab üldpildis ära kõik selle žanri moodsad tahud. Atmosfääriline dub techno Etapp Kyle’ilt, Detroiti hõng DVS1-lt, kiirem festivali-techno Dax Jlt, house-muusika olemusest tuletatud lugu Yoikolilt ning alternatiivsem külg nüüdseks meie hulgast lahkunud Trevinolt. Kogumiku suurima probleemina saab tõsta esile keskpärasust. Kuigi kokku on „KW20-l” umbes neli lugu, mis on kindlasti märkimisväärsed, on muu lihtsalt tavapärane acid ja hüpnootilisem techno. Lood, mis oleks justkui võetud Ben Klocki tüüpilisest kaheksatunnisest maratonsetist. Kuigi seda võib vaadelda kui Klocki teadlikku otsust, peaks kogumik, mis on täis nüüdisaegse techno parimaid nimesid, seadma endale kõrgema standardi seoses sellega, mis pääseb sisse ja mis mitte.

„Klockworks 20” on kogumikuna stiililiselt mitmekülgne, ent tihedalt täis lugusid, mis kukuvad kahjuks liiga tihti sinna auku, et need ei lähe kaugemale lihtsast tavalisusest.