Alternatiivmuusikamaastikul on palju huviäratavaid plaadifirmasid, aga nad kõik ei tegutse ühtemoodi. Kuigi mõned, nagu superproduktiivsed Clan Destine Records ja Trash Can Dance, üllatavad alatasa enda agarusega ning nende katalooginumbrid paisuvad järjest suuremaks, on ka neid, kes armastavad võtta aega, planeerida pikemalt ja avaldada teoseid pigem harvem.

★★★★☆

Sügavama elektroonilise tantsumuusika leibel Processed tähistab enda kümnendat aastapäeva järjekorras üheksanda reliisiga, milleks on eri artistide loominguga kogumik ja millel leidub mitmeid viiteid plaadifirma minevikule (näiteks juba tuttav minimalistlik ja hüpnootiline „Intertwined EP” kujundus). Kolm artisti pakuvad kuulajaile instrumentaalseid palasid, mis seiklevad kusagil deep house’i, ambient’i, dub’i ja techno piirimail.

1DERL&i esialgu 2012. aastal ilmunud tumedad lood „Float Boat” ja „Potion” kõlavad siiani värskelt ning mälusoppides tuhnides ei meenu mulle, et tollal oleks keegi siinmail taoliste post-dubstep’ist mõjutatud helimoonutustega välja tulnud. Bassid on tummised, süntesaatoritoonidest ehitatakse sügava tekstuuriga helimüüre ja elektroonilised trummid müdisevad põhimeloodia taustal omaette mänguliselt. „Left With Memories” on helgema sissejuhatusega biidivaba pala, mis väändub üsna kähku sünkjalt surisevaks drone’iks. Psühhedeelselt meditatiivne ja noodikordustele toetuv kompositsioon võib enda võimsalt madalate helidega lausa kananaha ihule tuua. Fractal Elements ja Steve Rig on debütandid, kes teevad klubipõrandatele otserünnaku. See, kuidas igal individuaalsel saundil on võnkumiseks omaette kajaruum, mõjub äärmiselt meeliköitvalt.

Kogumiku loodud heliseisund on suurepärane kokkuvõte, aga ka sissejuhatus plaadifirma pulseerivalt rütmikatele senistele ja tulevastele afääridele.