Margus Löve ambitsioonika techno-muusika projekti Exit Safe Mode album on pikitud täis ambient-muusikat, mis meenutab vilksamisi tema varasemat tantsupõrandale mõeldud materjali.

Väga sobiv, kuna selle projekti esimene suurem live oli just 2015. aastal Kukemuru Ambienti festivalil. Muusikast on eemaldatud pea kõik techno-elemendid ning alles on jäänud trummivabad, süntesaatoritega koostatud heliread. Põhitooniks on tumedad, paiguti isegi sünged helimaastikud. Ambient on loomult korduv, aga siin ei kõla miski nii nagu mõni sekund varem.

Avalugu „White” paneb plaadi edasise tunde paika – masinamuusika erinevad helid on asetatud üksteise peale, moodustades paksu ruumi täitva helimüüri. Sellele järgneb „Intermediate” enda atmosfäärilise helimaastikuga, saateks prõmmivad dubstep’i-trummid. Prõksuvalt kõlav „Curvature”, kõrvale ärritavalt mõjuv „Aberration” ja morbiidne „Encrypting The Past” võiksid sobida ideaalselt mõnda 70ndate itaalia õudusfilmi. Samamoodi süngelt kõlab ka „K Story” enda udupasunate moodi lõputult särisevate helisignaalidega. Aga sellistes lugudes nagu „Moving Shadows” ja „Raindrops” leidub ka helgemaid noote – seal liiguvad helid vargsi ja eesmärgitult nagu pilvede varjud päikeselistel päevadel.

Praegusel ajal, kus ruulib Paulstretchi programm, millega igaüks saab luua kergelt professionaalse kõlaga ambient-muusikat kas või Windowsi operatsioonisüsteemi avahelist, on väga hea kuulata sellist hoolega läbimõeldud plaati, kus iga loo taga peitub sügavam idee.