Laupäeval, 17. oktoobril, toimub Telliskivi Loomelinnakus esmakordselt Erinevate Tubade Klubi ja Cabaret Rhizome’i Päevaklubi – meelelahutuslik formaat, mis on oma olemuselt suunatud nii täiskasvanutele kui lastele. 

ETK uus klubituba. Foto: Mart Kral

ETK uus klubituba. Foto: Mart Kral

Erinevate Tubade Klubi vedaja Johannes Veski sõnul on nad koha teise juhi Eero Järvistega algusest peale silmas pidanud soovi arendada klubilisi tegevusi.

„Mõiste „klubi” aga naljalt ilma mõttelise öise eesliiteta meie teadvuses enam ei eksisteeri – nii vähemasti tundub. Peale ööelus aset leidvate klubisündmuste, mis külastajaid peamiselt muusika ja tantsimisvõimalusega kostitavad, on ju olemas ka päevase klubilise tegevuse võimalus,” kommenteerib Veski.

Nii nihutabki ETK klubi olemuse öötundide piiridest hetkeks välja ning pakub kohe pärast Telliskivi kirbuturu külastust või hilist hommikukohvi võimalust seada sammud Telliskivi Loomelinnaku A1 maja neljandale korrusele, kus avaneb laupäevitamise paradiis, ning vali muusika, pimedad ruumid ja tantsurituaalid saavad asendatud lõõgastumise, mängimise ja mõne kaasahaarava võistlusega.

Sel laupäeval on avatud Rein Fuksi plaadifirma Seksoundi ja Martin Jõelaga koostöös tehtud plaaditurg. Mänguhimulisi ootavad mitmed klassikalised lauamängud Riskist kabeni, legofännidele avaneb võimalus ehitada oma unistuste maju ja nurgapoode ning pere väiksematele klubitajatele on tehtud oma mängunurk.

Päevamuusika eest vastutavad DJd Kris Luigend, Sander Mölder, Kersten Kõrge jt ning kehakinnituseks keedab ETK direktor Eero lambasuppi.

Täpselt Erinevate Tubade Klubi ruumide peal, A1 hoone katusealuses, paikneb senini avastamata salajane koht, kus asus tehase aegadel lasketiir, mis avatakse Päevaklubi raames uuesti ning täpsematele laskjatele jagub hulgaliselt erinevaid auhindu. Õhtu juhatab öösse Robert Linna ning Ki En Ra elektroonilise muusika superduo Alaska.

Johannes Veski sõnade kohaselt leiavad Päevaklubi tegevused oma koha ETKs ka tulevikus. „Muusikal on Päevaklubis väga oluline koht ning hea heli ja plaaditurg peaks selle osaks ka jääma. Muutuvaks elemendiks saab ürituse puhul olema kergemat sorti võistluskultuur – esimesel korral avame lasketiiru, laualt on läbi käinud ka golfi draivisimulaator, miniatuurne rulapark ning klassikaline pingpong, mis linnarahva seas end õige populaarsena on tõestanud,” ütleb Veski.

Facebookis leiad ürituse siit.