22.–25. oktoobril toimub Tallinnas esimest korda festival Üle Heli, kus žanrimääratluste asemel keskendutakse muusikaliste piiride avardamisele ja tähenduste otsimisele artistide loomingus. Festivalil astub üles mitmeid välis- ja kodumaised artiste ning festivali ajaks avatakse audiovisuaalse installatsiooni näitus „Tajusfäär”.

Aïsha Devi. Foto: Emile Barret

Aïsha Devi. Foto: Emile Barret

Esimesel aastal on teemaks maailmade loomine. Me kõik tegeleme iga päev oma maailmade loomisega ja nii on lähenetud ka festivali programmi koostamisele, mis kujuneb erinevatest maailmadest ja nendevahelistest seostest.

Kirevast ja mahukast esinejate nimistust leiab näiteks tiibeti päritolu Šveitsis elava elektronmuusiku Aïsha Devi, prantsuse elektrooniku Mondkopfi oma audiovisuaalse kontserdiga „Hadès”, muusikat, meediat ja visuaalseid kunste ühendava grupeeringu Instrument Inventors Initiative’i Hollandist, taani muusiku Christian Skjødti, Taiwani päritolu artisti Wen Chin Wu „Ohho” kehainstrumendi projekti, itaalia eksperimentaalelektrooniku Dracula Lewise, Algorütmide ja Henri Hüti ühise kontsertetenduse, Motobori, Holy Motorsi jpt.

Üle Heli peab oluliseks ümbritseva keskkonna tõlgendamist helikeele kaudu käesoleva ajastu kontekstis, mis ei välista ka avastamisrõõmu pakkuvaid kõrvalepõikeid minevikku.

Neljal päeval toimuvad sündmused leiavad aset Erinevate Tubade Klubis, Kanuti Gildi SAALis, Von Krahli Teatris, ERRi telemaja stuudios ja Kultuuriklubis Kelm ning tehakse koostööd ka Prantsuse kultuurifestivaliga Accord.

Infot kõigi esinejate ning programmi kohta leiab Üle Heli festivali kodulehelt.