25. jaanuaril esietendub Kanuti Gildi SAALis Sõltumatu Tantsu Ühenduse ja Kanuti Gildi SAALi koostööna valminud Karl Saksa ja Hendrik Kaljujärve uuslavastus „Santa Muerte and the Sun”.

„Santa Muerte and the Sun” on performance, mis kätkeb endas teatraalseid misanstseene, heli ja videot. Aktsiooni allikaks on Kaljujärve ja Saksa koosveedetud aeg 2012. aasta suvel Valgamaal Karula Rahvuspargis Juudinurme talus isolatsioonis mitte ainult igapäevasest sotsiaalsusest, vaid ka iseenda teovõimest. Looduslik ja ajaline keskkond, mis tallab kildudeks mitte ainult kunstilised sihid, vaid ka inimese, tervise ja vaimu.

Karl Saks ja Hendrik Kaljujärv kohtusid esimest korda aastal 1986 Tartu Akadeemia tänava lastesõimes. Esimene mälestus kollektiivsest tegevusest on ristilöömise mäng, mis lõppes tugevate füüsiliste traumadega.

Karl Saksi peamised väljendusvahendid on liikumine ja helimuusika. Tema autoritööd ristavad psühhhedeelia ja kognitiivse olemusloo, saades sellistena avara tõlgenudvälja. Karl ei tegele formaadi ja stiiliga, vaid pühendub täielikult sellele, mis on nähtamatu, tõlgendades tänapäeva läbi alternatiivsete minevikukäsitluste. Sellise lähenemise tulemina on valminud kaks soolotööd „Tšuud” ja „The Drone of monk Nestor”, kus loodud helimuusika ja liikumine on käsitletav ühtse tervikuna.

Hendrik Kaljujärv on olnud aktiivne oma heliloominguga erinevates formaatides, loonud helimuusikat sõna- ja tantsulavastustele, installatsioonidele galeriiruumides ning osalenud erinevate muusikakollektiivide koosluses. Peale tehnilise täpsuse, mille Hendrik on viinud kõrgele tasemele, on ta võimeline tunnetame erinevate formaatide toimimissüsteeme, seejuures jäänud truuks enda esteetilistele ja ideelistele valikutele.

Järgmised etendused: 27. ja 28. jaanuaril, 31. märtsil, 1. ja 2. aprillil Kanuti Gildi SAALis.