NUKU teater korraldab tänavu suvel Lennusadamas publiku ette jõudva suure vabaõhulavastuse „Kapten Granti lapsed” peaosatäitjate leidmiseks rollikonkursi, kus otsitakse noormeest ja neidu kehastama kapten Granti lapsi Robertit ja Maryt.

Jules Verne’i kuulsa seiklusromaani lavaversioon etendub augustis ja septembris Lennusadamas, sajandat juubelit tähistava jäämurdja Suur Tõll peal ja ees. Lugu räägib teadmata kadunud šoti meremehe, kapten Granti otsingutest jahtlaeva Duncan otsingumeeskonna poolt, kelle hulgas on ka kapten Granti lapsed Mary ja Robert. Seikluste- ja ohtuderohke teekonna käigus läbitakse nii meritsi kui maismaal peaaegu kogu Lõunapoolkera.

Seiklusloo dramatiseerija ja lavastaja on Vahur Keller, lavakunstnik Jaanus Laagriküll, kostüümikunstnik Britt Urbla Keller, helilooja Liina Kullerkupp. Mängib NUKU teatri trupp, NUKU noortestuudio ning külalisosatäitjad. Lavastus esietendub Lennusadamas Suure Tõllu pardal 10. augustil.

Roberti osasse otsib teater poissi vanuses 10‒14 ja Mary osasse neidu vanuses 14‒18.

Osatäitjate valimine toimub kahe vooru alusel. Esimene voor toimub 26.‒28. veebruarini ning teine voor 2.‒3. märtsini NUKU teatris. Kandidaatidel tuleb ette valmistada luule- või proosatekst pikkusega kuni 3 minutit. Konkursil osalemine eeldab, et kandideerijatel on võimalik osaleda lavastuse proovides mais, juulis ja augustis ning etendustel augustis ja septembris 2014 Tallinnas.

Konkursil osalemiseks on vajalik eelregistreerimine aadressil konkurss@nuku.ee hiljemalt 18. veebruariks.

Vaata NUKU lavastuste kohta lähemalt nende kodulehelt.