Täna kell 18.00 esilinastub Tallinna Kinomajas Vahur Laiapea dokumentaalfilm „Päike on hea laps”, mis räägib eesti kooliõpetaja tööst Ghanas.

Mart Kuurme ja Anu Joon –  vabatahtlikud Ghanas. Foto: MTÜ Mondo.

Mart Kuurme ja Anu Joon – vabatahtlikud Ghanas. Foto: MTÜ Mondo.

Elupõlisel Eesti füüsikaõpetajal Mart Kuurmel oli kaks unistust: tähistada oma 65. sünnipäev mõnes arenguriigis vabatahtlikku tööd tehes ning näha päikesevarjutust, mille vaatlemiseks parimad võimalused olid seekord Ghanas. 40-aastase õpetajakogemusega endine Tallinna reaalkooli direktor ning praegune Tallinna Inglise Kolledži ja Kohila Gümnaasiumi füüsikaõpetaja kandideeris MTÜ Mondo vabatahtlikuks õpetajaks Ghanasse ning seljatas konkursil 20 endast nooremat kandidaati, teatab filmimeeskond.

Niisiis pakkiski Mart kaasa rohelise laseri, teleskoobi ja binokli ning asus Ghana poole teele 2013. aasta oktoobris. 3. novembril toimus osaline päikesevarjutus, mida Mart Kuurme vaatles koos kohalike õpilastega.

Teist korda läheb Mart tagasi Ghanasse juba mai alguses, võttes kaasa vajalikud füüsikainstrumendid, et teha elektroonikaeksperimente ühes Ghana õpilastega.

Film on kõikidele huvilistele tasuta.