Kinodesse jõudis Moonika Siimetsa lühikomöödia „Roosa kampsun”, mis läbi naerutava, ent kriitilise kõverpeelgi küsib, miks hullutas Eesti ühiskonda tänavu enim geiteema.

Kaader filmist

Kaader filmist

Lühifilmi peaosas on andekas Henrik Kalmet, lisaks teevad kaasa Tõnis Niinemets, Sten Karpov, Indrek Ojari, Jüri Nael, Katariina Tamm, Kristo Viiding, Roland Laos ja Ivo Reinok.

Komöödia käsitleb ühiskonnas valitsevate sotsiaalsete konstruktsioonide absurdsust. Filmi keskmes on näitleja ja koomik Henrik, kes teeb laval suurepäraseid rolle, ent kes eraelus on keskmisest madalama enesehinnanguga üksildane noormees, kel raskusi täiskasvanu olemisega. Ühel päeval läheb Henrik joogatrenni, kus saab endale elu esimese geisõbra Keni. Õnnetuseks kuuleb sellest süütust suhtest Henriku poolvend Lauri, kes on korraga nii jõmm kui ka homofoob. Algavad segadused, mille käigus Henrikul tuleb otsa vaadata oma eelarvamustele ja iseendale.

„Roosa kampsuni” režissöör on noor auhinnatud lavastaja Moonika Siimets, stsenaristid Andris Feldmanis ja Livia Ulman („Kättemaksukontor”), produtsent Riina Sildos (Ilmar Raagi filmide „Eestlanna Pariisis”, „Kerttu”, „Ma ei tule tagasi” jt tootja).

Lisaks näeb kinopublik seansil veel üht Moonika Siimetsa lühimängufilmi, mullu valminud muusikalist tragikomöödiat „Viimane Romeo” (BFM/ Moonlight Film/Lend Film). Suurepärased näitlejatööd teevad siin Jörgen Liik, Katre Kaseleht, Indrek Taalmaa, Merle Jääger, Tanel Saar, Jaan Pehk, Ago Anderson, Argo Aadli jpt.

Režissööri Moonika Siimetsa sõnul täiendavad mõlemad filmid teineteist suurepäraselt, heites humoorivõtmes pilgu meie ühiskonnale, nn esimese ja teise Eesti muredele ja rõõmudele.

Filmi treiler:

„Roosa kampsun” Facebookis.