Pariis oli kunagi linn, mis ei maganud. Mõned aastad tagasi tõstatati aga küsimus, kas sealne ööelu on läbi saanud. Varakult vaikust nõudev bourgeois oli muusika põranda alt välja juurinud ja südalinnast suures osas välja kihutanud. Või jõele, nagu seda on klubi Concrete – koht, kuhu on koondunud Pariisi techno-skeene ühed olulisimad taaselustajad ja esindajad.

Veepealset klubi võib pidada ka ankruks sealsetele residentidele Antigone’ile ja François X-ile ning aluseks nende ühistööle „We Move As One”. EP kummutab kartuse prantslaste tumedama klubimuusika kadumisest. Plaat on mitmekülgne ning kulgemine algusest lõpuni väga sujuv. Kogeda saab nii kosmilisi ambient’i-helisid, tumedat läbilõikavat bassi kui ka techno’le omast kiiremat biiti.

Kui mõne DJga tekib kohati kõrghetkedeta „been there heard that” tunne, siis „We Move As One” ei paku ehk loopõhist banger’it, kuid igale uuele track’ile üleminek mõjub värskendavalt. Juba avalugu „Pagan Woman” (üks minu siinseid favoriite) naelutab kuulama, muutub „Love Trade’i” kaudu rütmilisemaks kerimiseks ja tekitab „Ready To Escape’i” industriaalsete helidega berghainliku vaibi. Pärast korralikku kütet sulgub EP hüpnotiseeriva nimilooga.

Antigone’i ja François X-i vaheline sünergia läbib tervet plaati ning võib öelda, et nad tõesti liiguvad kui üks, viies kuulajad vabastavate meloodiate rüppe. Oi, mis võnkeid „We Move As One’i” mõned lood industriaalhoonete seinte vahel tekitaks!

Soovitan kuulata, sest Pariisi techno on taas teemas. Merci beaucoup!